Yemek Yerken İki Kere Düşünmeniz Gereken Mekanlar

Yemek Yerken İki Kere Düşünmeniz Gereken Mekanlar

İnternette özellikle de instagramda sayısız yemek ve mekan tavsiyesi bulabilirsiniz. Hele birde sponsorlu ise şöyle güzel böyle ballı ufff falan filan. İnsan o fotoğrafları görünce ağzı sulanıyor bir an önce hedefindeki yemeği de planlarının arasına sokmak istiyor. Ancak bu yazıda işe biraz tersten bakmayı istiyorum. Kötü yemek tecrübeleri, özensizlik ve kazıklama çabaları olan verdiğiniz parayı pekte hakketmeyen mekanları da paylaşmak gerekir diye düşünüyorum. Yemek yerken iki kere düşünmeniz gereken mekanlar hakkında birbirimizi uyaralım boşu boşuna keyifsiz bir yemek için para harcamayalım. Sizlerde tecrübelerinizi yorumlar kısmından iletirseniz hepimiz daha çok bilgi sahibi olabiliriz?

HD İskender

İskender insanın düşündükçe ağzını sulandıran bir yemek. Dönerin icadından sonra böylesi bir yemeğin icadında kaçınılmaz olmalıydı. Ancak şu sıralar o eski iskenderler ağlıyorlar. Çünkü şöyle güzel bir İskender bulmak oldukça zor. Ama olsun en azından “-mış” gibi yaparım dediğiniz anda da AVMlerdeki zincir restoranlar karşınıza çıkıyor.

Bir çoğunda lezzet ortalama seviyede ve aynı hani böyle yenilmez ağzınıza konulmaz derecede kötü değil. Dediğim gibi lezzetleri normal ama bir Beşiktaş’taki dönerci ( bilenler bilir ) gibi bir lezzette aramayın hayal kırıklığı olur sizin için. Bu mekanlarda genel sıkıntı lezzet değil kalitesiz hizmet.

Bu güne kadarki denemelerime en son HD iskender tecrübesini ekleyerek yazıyorum bu düşüncelerimi. (Zaten son ziyaretim sebep oldu bu yazıya.) Oldukça kalabalık bir çalışan kitlesi bulunan bu mekanlarda sanki büyük kuru bir kalabalık var. Sipariş alan servis yapan içecek getiren…. her iş için farklı bir kişi çalışıyor. Bu kadar istihdam güzel birşey ama bu kalabalıkta verdiğiniz siparişi veya sorduğunuz soruyu rahatça anlayan birini bulmak oldukça zor.

Yaşanmış tecrübe:

Burada genel tavır şu: yanına bunu veriyim, şunuda alın, bundan da istemez misiniz?… Böyle sürekli bir şeyleri kaktırma çabası var nedense. Yauw arkadaş ben zaten yemek yemeğe gelmişim. Hepi topu 4-5 farklı şey sipariş edilebilecek yerde birşey istersem söylerim. Ama mücadele bu kadarla bitmiyor. Ev sahibi HD iskenderin bir hamlesi daha var SU. Bu su meselesinde ayar oluyorum. Eğer bir yere gittiğinizde (örnek Ocakbaşı) sipariş dışında masaya gelen herşey ikramdır. Salatalar, ezmeler…. Burada ise hikaye şu su masaya gelir. Sizin sipariş etmediniz, hatta içmediniz su adisyona yazılabilir. Buna dikkat edin. 3-5₺ belki ama böyle çakallık olunca ayar oluyorum. Su meselesine de önlem aldıktan sonra daha güvenli yemek yiyebilirsiniz. Ha tabi bir de siparişde okuduğu anlama ve dil bilgisi bölümü var. Son seferinde acılı olanı denemek istemiştik sipariş acılı iskender ancak sonuç normal iskender tek ama tek fark üstünde bir adet turşu biber?

Özetle memnun olamadığımız bir yer yoklukta tercih edilebilir. Umarım olmaz ama aklıma geldikçe veya sizden gelen yorumlar doğrultusunda yeni mekanları da buraya eklemeyi düşünüyorum. Şimdilik bu kadarla kalsın. Umarım afiyet olur?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir