Küçük Evler İçin 5 Dekorasyon Önerisi

Büyük mobilya takımlarından uzak durun!

Dekore edeceğiniz mekan küçük ise mağazalarda geniş alanlarda görerek beğendiğiniz mobilya setlerinden uzak durun. Maalesef ki bu büyük parçalı mobilya takımları sizin küçük odanızda aynı şekilde gözükmeyecek üstelik de yerinizi daha da daraltarak git gide canınızı sıkmaya başlayacak. Bu yüzden bu büyük mobilya takımlarını unutun ve bir ihtiyaç listesi hazırlayın. Unutmayın! İlla ki herşeyi takım almak zorunda değilsiniz. İhtiyaç duyduğunuz ve beğendiğiniz parçaları tek olarak da satın alabilirsiniz.

Gereksiz eşyaları listenizden çıkartın!

İhtiyaç listesi oluştururken her odayı kendi içinde düşünerek ayrı listeler oluşturun. Örneğin yatak odası için yatağınızın eni-boyu, dolabınızın ölçüleri vs. gibi nüansları belirleyin. Alabileceğiniz mobilyaların maksimum hangi ölçülerde olabileceğini belirleyin ki size kalan alanları nasıl değerlendirebileceğiniz hakkında fikriniz olsun.

Modüler mobilyalar kullanın!

Büyük ve hantal mobilya takımlarından uzak duracağız dedik. Öyleyse ne yapacağız, modüler mobilyalarla kendi takımlarımızı oluşturacağız. Modüler mobilyalar hem kullanım alanlarında yerden tasarruf sağlarken, kolay montajıyla ve gerektiğinde geliştirilebilen ve değiştirilebilen yapılarıyla büyük avantaj sağlıyor.

Duvarları kullanın!

Yerde yeteri kadar alanınız yoksa siz de dolap ihtiyaçlarınız için duvarları kullanın. Günümüzde bir çok mobilya markası duvarlara monte edilebilecek şık dolaplar, kitaplıklar üretmekte. Dilerseniz özel ölçülerle kendiniz de yaptırabilirsiniz. Hatta duvar yatakları ile bütün gün boşa yer kaplayan yataklardan da kurtulmanız mümkün. Duvara gizlenen ve pek çok çeşitle görsel olarak da sizi memnun edecek duvar yatakları çeşitleri aşağıda!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir