Kış Ayları İçin Sıcak Yurtdışı Tatil Rotaları

Kış Ayları İçin Sıcak Yurtdışı Tatil Rotaları 

Yaz tatili deniz, kum ve güneşiyle bir çoğumuz için vazgeçilmezdir. Bütün bir yıl bu yaz tatili özlemle beklenir hatta çoğu zaman aylar öncesinden planları ve rezervasyonları yapılır. Fakat tatil bittikten sonra yine önümüzde koca bir yılın bizi beklemesi ise işin can sıkıcı tarafıdır. Bir başka açıdan bakıldığında ise yazın olan bu yoğunluk doğal olarak fiyatlarda da artışa sebep olmaktadır. Hal böyle olunca da hem tatil için yazdan yaza bekleyemeyenler hem de tatilini daha uygun fiyatlara getirmek isteyenler için kış aylarında tatil yapmak ekstra çekici. Bir de sömestr tatili var tabii ki. Ancak işin bu kısmı fiyat olarak değil daha çok çocuklu ve öğretmenli aileler için uygun😅 Sömestr tatili dışında kalan zamanlarda ise uygun fiyatlı biletler veya turlar bulmak mümkün. Gelelim farklı isteklere göre kış ayları için yurtdışı tatil rotaları seçeneklerine.

Kışın deniz, kum, güneş keyfi😎

Kışın ortasında sıcacık bir tatil keyfi, düşüncesi bile güzel. Ve oldukça kolay. Şimdi kısa kısa bu seçenekleri inceleyelim.

Kışın Maldivler 

Kışın ortasında gidilebilecek belki de en güzel yer. Adası ayrı okyanusu ayrı güzel. Sıcaklığın 30 derecede neredeyse sabitlenmiş olduğu bu adalar ülkesi size kışı unutturacaktır. Bu arada Maldivler hakkında daha fazla bilgi için Maldivlergezi yazımı inceleyebilirsiniz.

Kışın Mısır 

Soğuk bir havadan kaçmak için uygun yerlerden bir diğeri ise elbette Mısır. Mısır’da deniz isterseniz Hurghada veya Şarm-el Şeyh seçenekleri mevcut. Türkiye’den ulaşımda gayet kolay. Tabii ki Luxor veya Kahire gibi kültür gezileri için de aslında en uygun zamanlar kış ayları. Yazın aşırı sıcak gezinizi dayanılmaz hale getirebilir aklınızda bulunsun. Yine Mısır ile ilgili HurghadaŞarm el Şeyh ve Luxor yazlarıma üstlerine tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

Kışın Afrika

Malumunuz kışın Güney yarımkürede yaz yaşandığı için haritanin altlarına doğru yolculuk yapmak daha çekici bir hal alıyor. Güney Afrika ve civarı bir çok Afrika klasiği için uygun bir destinasyon. Böyle bir tura örnek olarak uygun bir seçeneğe buradan ulaşabilirsiniz. 

Kışın Bangkok, Phuket ve Pattaya

Kışın gidilebilecek ve özellikle sezon dışı fiyatları oldukça uygun bir seçenek. Hem deniz hem de kültür turunu bir arada bulabileceğiniz bu yolculukta kışın sıcak rotaları arasında.

Burada sizlerle kış soğuğundan kaçabileceğiniz sıcak noktalardan bir kaçını paylaştım. Farklı rotalarla ilgili sorularınızı veya farklı deneyimlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir