İstanbul’a Yakın Gezi Yerleri : Güral Sapanca

Güral Sapanca Wellness Park

Özellikle İstanbul’da oturanlar Sapanca’yı bilirler. İstanbulluların nefes alma,şehirden kaçma,yeşillenme,kaçamak yeridir Sapanca. Ancak bu yazıda,Sapanca’dan ziyade Sapanca’da Spa konusunda gerçekten harika bir tesis olan Güral Sapanca Wellness Park( NG Sapanca) hotelden bahsedeceğiz. 

Yakın mesafe tatil fırsatı

Bir iki gecelik dinlenme tatili isteyenler,balayı için deniz tatili değil de alternatif bir tatil düşünenler için Güral Sapanca uygun bir adres olacaktır. Odaları gayet temiz ve konforlu olan bu oteli asıl gidilebilir kılan özelliği Spa bölümü. Spa bölümündeki saunaları, buhar odaları, sıcak taş yatakları, jakuzili havuzları gerçekten spa kelimesinin hakkını veriyor. Spa bölümüne 16 yaşından küçük misafirlerin kabul edilmemesi ise bir diğer güzellik. Aksi taktirde dinlenme için düzenlenmiş Spa alanları çocuk oyun alanı gibi oluyor çünkü. Çocuklu aileler hemen üzülmesin, çocuklarla da girebileceğiniz 2 adet kapalı havuz da var. Bebeğimiz doğmadan sıkça gittiğimiz bu otele, bebeğimizle gittiğimizde Spa alanını dönüşümlü kullandık. Kızımız da ilk kez burada havuzla tanıştı. Bebek için odaya park yatak getiriyorlar.

Spa genellikle sıcak ortamlardan oluştuğu için Güral’ın mevsimi bizce kış. Dışarıda kar yağarken spa havuzu inanılmaz güzel oluyor. Çünkü bu havuzun çevresi camekanla kapatılmış ve yemyeşil bahçenin içindesiniz. Özellikle soğuk havalarda evlenenler için ideal bir balayı oteli. Havaların tam ısınmadığı ilkbaharda da çok hoş oluyor. Doğa yeşillenmiş oluyor ve bahçede gezmenin,mini bir piknik yapmanın, yeşillikler içinde çay kahve içmenin de tadına varabiliyorsunuz. Ancak yazın da tercih edilebilir, açık havuzları da mevcut. Biz hiç kullanmasak da trekking parkuru da vardı gördüğümüz kadarıyla. Otelde sıkılırız diyenler için zaten Sapanca’da pek çok aktivite ve mekan var.

Yeme – İçme ve Eğlence

Yarım pansiyon olarak hizmet veren Güral Sapanca Wellness Park’ta kahvaltı ve akşam yemeği açık büfe şeklinde. Öğlenleri de 5 çayı veriliyor, servisler gayet çeşitli, öğle yemeği yerine geçiyor. Cuma ve cumartesi akşamları ve resmî tatil günlerinde akşam canlı müzik de oluyor.

Olumsuz yönü!

Güral Sapanca’nın bizce tek olumsuz özelliği fiyatlarının oldukça yüksek olması. İstanbul’a yakın olması, şirketler tarafından çok tercih edilen bir tesis olması etkili olabilir bu durumda. Özellikle cuma ve cumartesi geceleri fiyatlar çok yüksek, diğer günler yarı fiyatına bile kalabilirsiniz. Bir de erken rezervasyonla biraz daha uyguna getirebilirsiniz. Zaten iki gece kalarak tadını çıkartabilirsiniz, çok fazla kalmaya gerek yok.

Sorularınız olursa yorumlar kısmından ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir