Hem fondöten hem güneş koruyucu: Heliocare Compact

Heliocare Compact color spf 50 oil free

Yağlı ciltlerin aradığı kapatıcı ve güneş koruyucu bir arada

Ne zamandır karmadan yağlıya dönük cildim için renkli güneş koruyucu arayışlarım nihayet Heliocare Compact spf 50  ile son buldu.

Karma cilt, cilt tipleri arasında en zor olan bence. Nemlendirseniz çok yağlı oluyor,nemlendirmeseniz kuru kalan yerler pul pul dökülüyor. Yaz aylarında çok çabuk yağlanıyor, kış aylarında ise çok çabuk kuruyor. Hal böyle olunca karma cilt tipi için doğru ürün bulmak çok zor oluyor.

Benim cildim, oldum olası akneye meyilli, hatta Roaccutane tedavisi bile gördüm. Bu yüzden özellikle yağ oranının arttığı yaz aylarında hem kapatıcılığı yüksek hem de koruma faktörü yeterli olan bir ürün arıyordum ne zamandır. Daha önce Nars markasının renkli ve Spf 30 içeren üçü bir arada nemlendiricisini kullandım ancak yaz için benim cildime uygun değil, çok fazla parlama yapıyor. Daha mat görünümlü ve dolayısıyla daha kalıcı bir ürün istiyordum. Heliocare Compact renkli güneş koruyucusunu ne zamandır duyuyordum. İnternetteki yorumları da araştırıp okuyarak genelin memnun olduğunu gördüm ve n11 den sipariş verdim.

Heliocare Compact yorumlarım:

Beyaz tenli olduğum için en açık rengini sipariş ettim, gayet iyi durdu cildimde. Kendi cildimden daha koyu ürün kullanmayı sevmediğimi belirteyim. Beyaz durmak istemeyenler 2 numarayı tercih edebilir. Açıkçası Heliocare Compact güneş koruyucu benim matlık ve kapatıcılık beklentilerimi fazlasıyla karşıladı. Gerçekten yağlı ciltler için uygun bir ürün, kapatıcılığı da oldukça yüksek. Hatta sürmeden cildimi nemlendirmem gerekiyor yoksa pul pul duruyor. Kalıcılığı yüksek, sabah sürüp akşama kadar rahat idare edersiniz. Ürünü sürüp denize de, havuza da girdim. Suya dalıp çıkma gibi aksiyonlar yapmazsanız, tazelemek bile gerekmiyor. Koruyuculuğu ise son derece başarılı. Temmuz ayında Antalya’da yaptığımız tatilde çoğu gün sadece sabah bir kez sürüp; denize, havuza girdim, dolandım derken yüzümde en ufak bir kızarıklık veya bronzlaşma olmadı. Kapatıcılığı yüksek olduğu için tabii ki sürdüğünüzde fondöten ağırlığını hissediyorsunuz, onu da belirtmek isterim. Çok taze,doğal bir his oluşturmuyor.

Sonuç olarak

Özellikle yaz ayları için benim favori ürünler listeme giren Heliocare Compact spf 50 yorumlarım bu şekilde. Kapatıcılık isteyen karma ve yağlı ciltler için önerebileceğim bir ürün. Siz de tavsiye ve fikirlerinizi yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir