Hassas Ciltler İçin Nemlendirici Yorumları

Hassas Ciltler İçin Nemlendirici Yorumları

Avene ve Bioderma hassas ciltler için nemlendirici yorumları ve incelemeleri karşınızda.

 

Avene tolerance extreme emulsion yorumları

Avene’in hassas ciltler için ürettiği bir seri tolerance serisi. Avene tolerance extreme emulsion ise karma ve yağlı cilt tipleri için nemlendirici bir ürün. Allerjik, çabuk kızaran, iltihaplı ciltler için sadece nemlendirme vaat etmekte. Kokusu yok, içeriği son derece sade. Cildi taklit eden bir yapısı olduğu ve çabuk emildiği belirtilmekte Avene tarafından. Krem olanı da var. Krem daha kuru ciltler için iken emülsion ise karma ve yağlı cilt tipleri için. 

Gelelim benim kullandıktan sonraki Avene tolerance extreme emulsion yorumlarıma.

Ürün gerçekten hassas ciltler için yapıldığını daha ambalajı ile belli ediyor. Tüpün ağız kısmı diğer nemlendiricilerden oldukça farklı, ihtiyacınız kadarını kolaylıkla alırken ,kremin geri kalan kısmının havayla temasını engelleyerek daha steril kalmasını sağlıyor. 

Kokusu gerçekten hiç yok. Bu da benim gibi alerjik bünyeler için oldukça güzel bir özellik. Zaten nemlendirici kullanırken güzel kokalım gibi bir beklentimiz olmadığına göre bu koku olayına hiç gerek de yok.

Emilimi gayet kolay, katman şeklinde kalmadan hızla emiliyor cilt tarafından.

Cildiniz çok yağlı ise sıcak günlerde burun ve alın bölgesinde biraz parlamaya sebep olabiliyor ancak hava koşulları normalse sıkıntı yok.

Ayrıca benim cildimde zaman zaman seboreik dermatit sebebiyle oluşan pullanma ve kızarıklıklara da iyi geldiğini söyleyebilirim. Hatta bunun için üretilen Bioderma Sensibio DS kremden bile daha iyi geldi bana.

Sonuç olarak

 Beklentisi sadece cildini nemlendirme olan, hassas cilt tipine sahip veya alerjik, karma veya yağlı cilt tipine sahip biri iseniz gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Bioderma DS+ yorumları 

Seboreik dermatit adı verilen illet için üretilen bir seri Bioderma Sensibio DS serisi. Deride aşırı yağlanmadan ötürü oluşan pullanma, kızarıklıklar için öneriliyor. Benim de zaman zaman seboreik dermatit ataklarında burnumun kenarlarında, alnımda pullanan bölgeler oluyordu ve internetteki bloglardan araştırdığımda Bioderma Sensibio DS ile karşılaştım ve internetten sipariş ettim. Fiyat olarak diğer Bioderma ürünlerinden çok farklı değil,alınabilir düzeyde.

Açıkçası beklentimi karşılayan bir ürün olmadı. Pullanmalara ve rahatsız bölgelere herhangi bir etki göstermedi. Tüm yüzüme uygulayarak da kullandım, sadece sorunlu gördüğüm bölgelere uygulayarak da kullandım ancak bir fark olmadı. Hatta seboreik dermatit ciltte yağlanma sorunu oluşturan bir problem olmasına rağmen bu krem benim cildimin daha da yağlı gözükmesine sebep olan bir krem oldu, yüzümün tamamına uyguladığımda. Yüzün tamamına uygulamadan sadece şikayet olan bölgelere kullanmak daha mantıklı sanırım.

Belki bir tedavi ile birlikte, başka ürünlerle kullanmak gerekiyordur bilmiyorum. Ancak benim gibi bu kremi süreyim de sıkıntım geçsin diyorsanız Bioderma Sensibio DS bir mucize oluşturmuyor. 

Sizlerin hassas ciltler için yorum ve önerileri nelerdir, yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir