En Güzel Kanepe Renk Kombin Önerileri

Kanepe ve Koltuk Takımları

Eskiden koltukları takım halinde almak makbul ilken artık farklı renk ve modellerde kanepelerle farklı kombinler yapmak çok moda. Bu şekilde aynı odada daha fazla renk kullanıp odayı tekdüzelikten ve sıkıcılıktan kurtararak çok daha eğlenceli ve çarpıcı bir hale getirebilirsiniz. Ayrıca herşeyin takım olma zorunluluğu ev dekorasyonunda sizi kısıtlayacaktır. Hayal gücünüze güvenin ve siz de kendi kanepe kombinelerinizi oluşturun diye sizler için farklı kanepe renkleriyle örnek kombinler hazırladık buyurun inceleyelim.

 

Soft renklerle romantik tasarımlar:

örneğin burada son yılların ev dekorasyonunda en moda renklerinden biri olan pudra pembe renkteki kanepe ve berjer, krem rengi kanepe ile birlikte kullanılmış.ikisi de oldukça soft renkler olduğu İçin odaya gayet romantik bir hava katmış. Siz de romantik bir tasarım istiyorsanız pudra pembe,Bebek mavisi,leylak,krem,lila,açık mor tonları tonlarını kombinleyebilirsiniz. Bu noktada krem,bej gibi tonlar kurtarıcınız olacaktır. Çünkü bu renkler hemen hemen bütün renklerle uyum sağlar ve göze batmaz. Sıkıştığınız noktada krem rengi aklınızın bir köşesinde mutlaka bulunsun.

Ayrıca açık tonlar birçok mobilya rengi ile de kolaylıkla uyum sağlayacaktır. Ancak şüphesiz en güzel görünümü bu renklerle beyaz mobilyalar ve açık renk parkeler ile yakalarsınız.Diğer soft renkli kombin örnekleri de şöyle:

Çarpıcı renklerle iddialı tasarımlar:

koyu ve parlak renkleri kombine etmesi daha zor olsa da doğru eşleşmeler oluşturulduğunda ortaya iddialı ve çarpıcı görünümler çıkacaktır. Evinizde iddialı renklerden hoşlanıyorsanız morlar,hardal sarıları,griler,Ürdün’ler,kırmızılar,siyahlar,beyazlar,lacivertler ve koyu tonlar tam siz göre.özellikle iddialı chester kanepelerle güzel renk kombinleri yakalayabilirsiniz.Bir açık bir koyu renk kullanabilirsiniz.örneğin  koyu yeşil ,gri,veya lacivert ile canlı  bir turuncuyu birlikte kullanabilirsiniz. Ya da parlak ve canlı bir rengi bej veya krem ile tamamlayabilirsiniz.

Sarı koltuk kombinleri:

Sarı ve mor koltuk kombinleri:

önceki yıllarda ev dekorasyonunda görmeye alışkın olmadığımız hatta koltuk rengi olarak pek de tercih edilmeyen sarı renk son yıllarda pek çok dekorasyonda gözümüze çarpmakta. Zıt ve canlı renklerin kombini hem kıyafet hem de dekorasyon sektöründe oldukça yaygınlaştı. Üstelik tahmin edeceğimizden çok daha güzel görüntüler ortaya çıkmakta. Sarıya karşı önyargılı iseniz bir deşu modelleri inceleyin:

Bu noktada son yıllarda oldukça fazla kombinlenen hardal sarısı ve canlı mor renkleri önerebiliriz. Birbirine çok yakışan bu iki renk hayli iddialı bir görünüm oluştururken insanın tekrar tekrar bakası geliyor.

Sarı ve yeşil koltuk kombinleri:

Yeşil ile sarı özellikle doğada sonbaharda karşılaştığımız bir kombin, bu uyumu evinize de taşıyabilirsiniz.yeşil ve sarı koltuk kombininizi turuncu veya mor örtü ya da yastık gibi ürünlerle desteklerseniz Harika bir görüntü oluşturursunuz. Bu renklerle en iyi uyum sağlayacak mobilya ve parke rengi ise ceviz gibi koyu kahve tonları olacaktır.

Sarı ve turuncu koltuk kombinleri:

Sarı ile daha canlı daha spor bir hava yakalamak istiyorsanız şüphesiz sarının en yakın arkadaşı olan turuncuyu kullanmalısınız. Evinize bol bol pozitif enerji yansıtacak olan bu iki renk ile içiniz açılacak.

 

3 kuruş fazla olsun kırmızı olsun diyenlerdenseniz:

Şıklığı ve asaleti tartışmasız olan kırmızı rengi kanepelerinizde de tercih edebilirsiniz ancak mobilyalarınızı,parke ve hatta kapı renklerinizi kanepelerle uydurmazsanız üzülerek söylüyoruz ki ortaya pek hoş bir görüntü çıkmayacaktır. Doğru kullanılmayan kırmızı renk maalesef boğucu veya özensiz bir hava oluşturabilir odanızda.kırmızıyı kombinleyeceğiniz en kolay renkler: krem,beyaz ve siyahtır.

 

Siyah ve beyazın vazgeçilmez birlikteliği:

Birbirine bu kadar yakışan iki renk daha var mıdır bilinmez. Zorda kaldığımızda başvurduğumuz siyah ve beyaz kombini ev dekorasyonunda da salonda,mutfakta,banyoda karşımıza çıkmakta.yalnız kanepelerinizde bu renkleri kullanmaya karar verdiyseniz beyaz rengin çok çabuk kirlenme siyah rengin ise tozu çok kolay gösterme gibi dezavantajlarını da göz önünde bulundurmalısınız.

B

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir