Yürürken Yalnızca Önünüze Bakmayın!

Yürürken Yalnızca Önünüze Bakmayın !

İnsanoğlu ortalama 9 aylık bir süre sonunda doğar ve yaklaşık 1-2 yıl içerisinde yürümeye başlar. Ancak belki de en büyük zorluk asıl bundan sonra başlıyor. Zaman zaman bu yürüme serüveninde çeşitli engellerle karşı karşıya kalan insanoğlu bu engellere çözüm üretmekte giderek ustalaşıyor. Bir yerden sonra bu engeller aşılması çok kolay hale geliyor. Ancak öyle durumlar varki nadirde olsa onca zaman boyunca geliştirilen bütün bu savunma mekanizmalarını altüst edip başa bela olabiliyor. Mantığın sınırlarını zorlayan bu durumlara örnek ve kulakla küpe olması ümidiyle yolda yürürken yalnızca önünüze bakmayın dedirten 5 fotoğraf karşınızda!

 

Üstünüze top düşebilir

Yıllarca taş düşebülü, ayı çıkabülü diye öğütlenen bizlere top düşebileceği hiç söylenmemişti. Top dediysek baya sağlam kallavi bir top? Neyseki burada park halindeki bir aracı hedef almış.

Düşmekten bahsetmişken

Gökyüzünden gelen tehlikeler topla sınırlı değil. Kuş pisliği ( hoş nedense bu şans olarak kabul ediliyor, biraz züğürt tesellisi gibi sanki?) göktaşı hatta yıldırımı saymıyorum bile. Koca bir cam parçası bile size sürpriz yapabilir. Aslında cidden tehlikeli olan bu durum neyseki alttaki fotoğrafta ucuz atlatılan ender durumlara bir örnek?

Madem konu camlardan açıldı

Hemen bu konuyu da farklı şekillerde örneklendirmek gerekir diye düşünüyorum. Temizlik çok ehemmiyetli ve sağlıklı bir eylemdir. Fakat konu cam temizliği ise burada işler biraz daha karışık. Neden mi? Fazla söze gerek yok sanırım, fotoğraflar herşeyi anlatıyor?

İllaki başımıza mı bişey gelecek?

Tehlikeler yalnızca gökyüzünde değil aksine bir çoğu etrafımızda hatta bazen fazlasıyla önümüzde. İnsana sanki Süper Mario oyunun içendeymiş hissi veren bu tuzaklar adeta bir karadelik misali. “Adımınızı nereye attığınızı dikkat edin!” uyarısının da kifayetsiz kaldığı yerler her an her yerde?

Peki tüm bunları atlattınız

Asıl mesele adımınızı nereye attığınızda. Tamam dünya dönüyor, evet kıtalar sürekli hareket halinde hatta uzay sürekli genişliyor olabilir. Ama bazen tüm bu durumlar sanki tamda adımınızı attığınız yerde meydana geliyor sanki. Bir anda göz göre göre ayaklarınız farklı koordinatlara doğru yol almaya başlayabilir aman dikkat?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir