Yağlı ve Karma Ciltler İçin Nemlendiriciler

Yağlı ve Karma Ciltler İçin Nemlendiriciler

Cilt bakımının olmazsa olmazlarındandır nemlendirici kremler. Gerektiği kadar nemlendirilmeyen ciltte kuruma,pullanma hatta erken kırışma gibi olumsuzluklar oluşabilir. Ancak  doğru nemlendiriciyi bulmak özellikle karma veya yağlı ciltler için çok zor olabilir. Çünkü nemlendiriciler aşırı yağlanmaya,parlamaya,sivilcelere sebep olabilir. Ben de bunları yaşamış hatta bir zamanlar Roacuutane tedavisi görmüş biri olarak kendi kullandığım yağlı ve karma cilt tipleri için nemlendiriciler yorumlarımı sizlerle paylaşıyorum.

Bioderma Sebium Mat Control 

Eğer cildiniz epey yağlı ise ve gerçekten mat bir nemlendirici arıyorsanız aradığınız ürün: Bioderma Sebium Mat Control. Zaten Bioderma’nın Sebium serisi yağlı ve karma cilt tipleri için. Ancak yağlı cilt tipleri için diye kullandığım birçok serinin özellikle nemlendirici konusunda beni tatmin etmediğini söyleyebilirim. Çünkü birçoğu bir süre sonra parlamaya ve yağlanmaya başlıyor, Bioderma Sebium Mat Control nemlendirici ise iddia ettiği gibi uzun saatler boyunca mat görünümü sağlıyor. Cildiniz çok yağlı değilse nemlendirmesi yetersiz kalabilir. Karma ciltler özellikle yaz aylarında tercih etmeli,kış aylarında yeterli gelmeyebilir. Yaz aylarında gündüz kullanılabilecek gerçekten mat bir nemlendirici. Geceleri ise daha farklı bir ürünle daha çok nemlendirme sağlanabilir.

Avene Hydrance Optimale Legere 

Yine karma ve yağlıya dönük ciltler için güzel bir nemlendirici olan Avene Hydrance Optimale Legere hafif ve kolay emilebilen yapısıyla sizi yormayan, ideal bir nemlendirici. Vıcık vıcık bir yapısı yok, az bir miktarı bile yeterli oluyor. Ancak sıcak havalarda ve koşturmacalı günlerinizde alın ve burun bölgenizde yağlanma ve parlamaya sebep olabilir.  Normal günlerde ve gece nemlendiricisi olarak gayet ideal bir nemlendirici. Soğuk kış günlerinde karma ciltlerde yanaklara ve burun kenarlarına yetersiz kalabilir. Kışın soğuk dönemlerde rich versiyonunu kullanabilirsiniz. Hem legere hem de rich versiyonunun güneş koruyuculu olanları da çıktı. Benim gibi  hem nemlendirici hem güneş kremini üstte sürmeyi sevmeyenler için gayet ideal. Spf 20 içeriyor. Ben bu yaz spf li olanı kullandım ve bir sıkıntı yaşamadım, gayet memnun kaldım. Aşırı güneş maruz kalacağım zaman ayrıca güneş kremi sürdüğümü de belirtmeliyim.

La Roche Posay Hydreane Legere nemlendirici

Avene Hydrance serisinin muadili olan La Roche Posay Hydreane serisi de sadece nemlendirme vaat eden bir seri. Karma ve yağlıya dönük ciltler rahatlıkla kullanabilir. Rahat emiliyor ancak soğuk günlerde yeterli olmayabilir. Geceleri daha yoğun bir nemlendiriciyle desteklenmeli. Kış aylarında ise rich olan ile dönüşümlü kullanılabilir. Ben hem rich hem de legere olanını kullanmıştım ve hem Avene hem de La Roche kullanan birisi olarak Avene’ i daha başarılı bulduğumu belirtmeliyim. Ancak farklı ciltlerin beklentileri farklı olduğundan sizin deneyimleriniz farklı olabilir tabii ki. Bu arada bu ürünün bb kremi olduğunu da belirteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir