Türk Stili Bir Başka Güzel?

Türk Stili Bir Başka Güzel?

Canım ülkem Türkiye.?? Bu ülkede yaşamak bu havayı solumak bence çok güzel bir ayrıcalık?. Ancak zaman zaman bu havanın insan metabolizması üzerinde garip etkileri olabiliyor?. Ya da bazı durumlar o kadar olağanlaşmış ki birileri altını çizmese zaten en doğalı buymuş gibi geliyor bizlere.

Bende uzun uzadıya bizi bize anlatmayacağım sadece biraz altını çizmek amacım.?

Şiddet değil başka bir şey bunun adı

Genel olarak duygularıyla hareket bir toplumuz. Doğal olarak sevgimiz de bundan bolca nasibini alıyor.

Severken sarsmak, ?şöyle ayran çalkalar gibi bir o yana bir bu yana sallamak bizim işimiz. Hatta eğer yavrumuz gibi çok sevdiğimiz bir şeyse bu eyvah eyvah?. Yanaklar ilk hedef bölge. Isırmak gayet doğal lakin kaçmak çözüm değil. Tehditler de cabası. (yerim seni, yutarım, koparırım o yanakları vs.) Garip bir sevgi bizimkisi. Belki çok sağlıklı değil diyebilir uzmanlar ama huyumuz bu ne yapalım.

Herbokoloji Ana Bilim Dalı

Okusak da okumasak da, daha önce tecrübemiz olsa da olmasa da her konuda bilgimiz vardır. Her konuda uzman birileri illaki çok yakındadır. Bizde öyle Spidermanlar, Batmanlar, Supermanlar yok çünkü bizde bol miktarda herbokolog var. Hatta yeri gelirse o süper kahramanlara bile işlerini öğretiriz biz o derece. Konu önemli değil önemli olan fikir beyan edilebilecek uygun bir ortam olsun yeter. Ne kadar akıl almasa da salyangozların üremesinden mimariye, tarihin gizemlerinden parçacık hızlandırmaya herkesin alanında uzman nice dimağlar aramızda. Buna rağmen bu halde olmamızın tek suçlusu kesin İsrail ve onun pis kirli oyunları.???

Yönetim Bizim İşimiz

Fazla söze gerek yok Her nerede olursa olsun. Cumhurbaşkanlığından, sınıf başkanlığına. Ben olsaydım diye başlarız ve ardı arkası gelmez. Özellikle kahvehanelerin vazgeçilmez sohbet konusudur bu. Herkes 23 Nisan misali o koltuğa oturur ve başlar anlatmaya. İlginçtir hepimiz başa geçsek yapacak veya düzeltecek sayısız veriye sahipken ve bu kadar yetkinken, galiba sırf uyuzluk olsun diye bu konuda en yetersiz tek kişiyi seçiyoruz ve her şey aynı kalıyor. Ve biz yine “ben olsaydım” demeye devam ediyoruz.?

Hepimiz Tamirciyiz Hepimiz Ustayız??‍???‍?

Dünyanın en komplike tamir yöntemleri bizdedir. Bu muhtemelen genlerimizden gelen bir özellik ve zamanla bu konuda uzmanlaşmışız. Teknolojinin hızına da ayak uydurabilen bu yöntemimiz tabii ki de bozulan şeye vurmak. Televizyon çekmez vururuz??, telefon açılmaz vururuz??, kapak açılmaz vururuz??,arabanın sinyali çalışmaz vururuz??, bir şey sallanıyordur vururuz??, nasıl çalıştığını anlamayız vururuz??, nasıl durduracağımızı anlamayız vururuz??, koca otobüsün yola devam etmesi için vururuz??, öğretmenin sorusu karşısında tıkanan öğrenciyi açmak için kafasına vururuz??, şoke gireni aymak için vururuz?? en kötü kendimize gelmek için kendimize vururuz??.

Örnekleri çoğaltmak mümkün. Böylesine dolu bir ülkeye gelen yabancılar için her an bir başka sürpriz olsa gerek. Sonuçta Türk stili bir başka güzel fakat buna alışmak biraz zor olabilir.?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir