Tiny Love 3 ‘ü 1 Arada Ana Kucağı

Gerçekten gerekli:Tiny love ana kucağı:

 

 

Kesinlike ama kesinlikle iyi ki de almışız dediğimiz ürünlerden bir tanesi Tiny love 3’ü birarada ana kucağı oldu. Hamileyken birçok anne gibi ne lazım,hangi eşyaları almalı,hangileri gereksiz diye pek çok araştırma yapmıştım. Pek çok anne Tiny love uykucu ana kucağını şiddetle tavsiye ediyordu. O zaman biz de alalım dedik ve doğumdan önce aldık kızımın ana kucağını. İyi ki de doğumdan önce almışız çünkü özellikle ilk günlerde zaten çok küçük olan kızımıza güzel bir beşik oldu bu yatak. Yatak odasına koyduğumuz bir beşik zaten vardı ama el kadar bebeği orada uykuya bırakmak olmaz. Zaten ilk bebek olduğu İçin bir an bile gözünüzün önünden ayıramıyorsunz,her saniyesine,her hareketine tanık olmak istiyorsunuz.

Ayrıntılarıyla Tiny Love 3in1

3 farklı pozisyonu var Tiny love ana kucağının.Tam yatar,eğik yatar ve eğik oturur pozisyonları.özellikle ilk 3 ay boyunca tam yatar pozisyonuyla güzel bir beşik oldu kızıma. Gece yatak odasındaki beşiğinde uyurken gündüz biz neredeysek o da orada ana kucağında uyudu.Doğduğundan beri kendi yeri olsun,kendi uyumaya alışsın istediğim için hep aynı yerde uyutmaya çalıştım kızımızı.Yatak,koltuk ,çekyat nereyi bulursam yatır yapmadım. Her zaman kendi yerine koyarak uyuttum. Tiny love ana kucağı da bu konuda bana çok yardımcı oldu.

Küçük bebekler için beşik

3.aydan sonra yavaş yavaş eğik yatar pozisyonda yatırmaya başladık.Tiny love ana kucağının bir de ışıklı,müzikli elektronik bir oyuncağı var. Bu oyuncağa takıp çıkartılabilen  aynalı güneş ve zilli salyangoz şeklinde iki sevimli oyuncak daha var.Bu oyuncaklar biraz da olsa kızımızın ilgisini çekip birkaç dakika onun oyalanmasını bizim de nefes almamızı sağladı. Yavaş yavaş bu oyuncakları izlemesi,onlara uzanmaya çalışmasını izlemek çok keyifliydi.Ayrıca ana kucağının sallanır özelliği sayesinde bebeğiniz hareket ettikçe ana kucağı hafifçe sallanıyor. Fakat biz genellikle halı üzerinde kullandığımız İçin bebeğin kendi hareketleriyle pek sallanmadı ana kucağımız. Parke veya fayans bir zeminde daha kolay sallanıyor.

Yemek Yedirirken

6.aydan sonra katı gıdalara geçtiğimizde ise yemeklerini yedirdiğimiz çok güzel bir oturak oldu bizim için.Bizim kızımız kendi başına devrilmeden oturmaya 8.aydan sonra başladı. Dolayısıyla kendi başına oturtup yedirmek mümkün değildi. Ana kucağına oturtup karşımıza alıp öyle yedirdik yemeklerini. Bizim için büyük rahatlık oldu. Nerede işim varsa ona oturtup oda oda gezdirdim. Ben işlerimi yaparken o da beni izledi çünkü tek başına bırakınca durmuyordu. Hatta ne yalan söyliyeyim birkaç kez duş alırken banyoda bile ana kucağına oturtarak duşumu aldım.

Titreşim Özelliği

Ayrıca Tiny love ana kucağı titreşim özelliğiyle de ön plana çıkıyor. Bebeklerde ilk aylarda yaşanan gaz sorunu için düşünülmüş bu özellik. Dilediğinizde titreşimi açabiliyorsunuz. Bütün pozisyonlarında titreşim özelliği çalışabiliyor. Ben de ilk aylarda kullanmıştım. Gaz sancıları tutup çığlık çığlığa ağlarken mucize yaratmıyor ancak uyuduğunda sanki daha rahat uyuyordu titreşimle. Titreşim özelliğini çok da fazla kullanmamaya çalıştım çok küçük olduğu için zarar verir korkusuyla açıkçası.

Ödediğinize değer

Sonuç itibariyle çok araştırma yapmıştım bu ana kucağı için çünkü fiyatı diğer ana kucaklarına göre bir hayli pahalı. Tabii bu sizin maddi imkanınıza ve beklentinize göre değişir ancak bana göre fiyatını hak eden bir ürün oldu. Ne kadar kullandın derseniz 10.ayı bitirdikten sonra ben kaldırdım. Daha da kullanılabilirdi belki ancak yeni  oyuncaklardan,yürüteçten ötürü evde artık yer kalmamıştı çünkü evimiz zaten çok küçük. Evimiz büyük olsa kaldırmazdım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir