Taksiciler Şimdi de Bilim İnsanlarının Peşinde

Uzunca bir süredir gündemi meşgul eden Uber karmaşasının nihayet sonuna gelindi. Artık Uber ve türevleri yasaklandı ancak bu karar sorunlara kesin bir çözüm getiremedi.

Son günlerde neredeyse her haber bülteninde Uber vs Taksi haberlerine rastlanmakta. Kısaca hatırlamak gerekirse, taksiciler uberin önünü kesti, uber çağırıp dövdüler, Uber rövanşı aldı taksiciyi dövdü, uber bir daha bu semte giremez yoksa öldürürüz… ve daha neler neler. Sonuç olarak kelimenin gerçek anlamıyla ite kaka Uber artık bitti. Peki sorunlar bitti mi? Tabiki hayır.

Uber’in soğuk duş etkisi yaptığı taksi emekçileri artık bu kötü deneyimden ders almış olacak ki muhtemel tehlikeleri önceden hedef ediniyorlar.

Kimsenin anlam veremediği şekilde Maslak’ta bulunan İTÜ kampüsünün önünde toplanan taksicilerin amacı sonradan ortaya çıktı. Kampüste bir silikon vadisi havasında ışınlanma üzerinde umarsızca çalışan bilim insanları hiç beklemedikleri bir tepkiyle karşılaştılar. Yumurtalı saldırıya uğrayan bilim insanları başta protestoya bir anlam veremezken. Sonrasında yapılan basın açıklamasıyla sorularına yanıt bulmuş oldu.

Basına “Uber in gelmesi bizi kendimize getirdi. Yarın öbür gün şoförsüz araçları da sokaklarımızda görebilirdik neyseki bundan kurtulduk. Ancak artık akıllandık ve önlemimizi önceden almaya karar verdik. Kimse ışınlanmayı kullanarak ekmeğimizle oynayamaz. ” şeklinde açıklamada bulunan grup olaylı bir şekilde dağıldı.

Bu durum karşısında geri adım atan bilim insanları tekrar pamukta fasulye çimlendirme üzerindeki çalışmalarına geri döneceklerini bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir