Sarı Koltuk Kombinasyonları

Sarı Koltuk Kombinasyonları

Sıcak renk tonlarından olan sarı, en canlı ve en dikkat çekici renklerden bir tanesidir. Güneşin de rengi olan sarı; insana genelde yazı, sıcağı anımsatır ve pozitif bir enerji verir. Kişilerin özgüvenlerinde olumlu etkisi olduğu bilinen sarı renk çoğunlukla etrafa mutluluk verir. Böylesine enerjisi güzel bir rengi ev dekorasyonunda kullanmak isabetli bir karar olacaktır.

Sarı renk ile dekorasyon

Son yıllarda canlı renkler ile yapılan vurgulamalarda sarı renk oldukça ön plana çıkmaktadır.Dekorasyonda vurgu dediğimiz olay; ortamın genel hakim renklerinden farklı renk tonlarındaki bir eşya ile dikkat çekmektir. Vurgu için fon perdeler, berjer, puflar, yastıklar, örtüler, halılar, duvar kağıtları, koltuklar kullanılabilir. 

Sarı renk, vurgulama için çok isabetli bir renktir. Çünkü hem dikkat çekiciliği ve enerjisi yüksek bir renktir, hem evinizin dizaynına pozitif enerji katar hem de pek çok renk ile uyum sağlayabilir,sizi zora sokmaz. 

Sarı – Yeşil Koltuk Kombini

Koltuklarınızı seçerken sarı rengi vurgulayıcı renk olarak kullanabilirsiniz. Örneğin seçtiğiniz yeşil koltuk takımının yanına sarı bir kanepe veya sarı bir berjer ekleyebilirsiniz.

Sarı – Kahverengi Koltuk Kombini

Sarının çok iyi uyum sağladığı renklerden bir tanesi de kahverengidir. Kahverengi klasik tarzdaki koltuklarınızın yanına tamamen farklı tarzda sarı bir kanepe ekleyerek dekorasyonunuza bambaşka bir hava katabilir, kahverenginin baskısından kurtulabilirsiniz.

Sarı – Mor Koltuk Kombini

İddialı tasarımlardan hoşlanıyorsanız mor ve sarı da tam size göre bir koltuk kombinasyonu olacaktır. Lüksün ve asaletin rengi olan mor ile canlılığın rengi olan sarı muhteşem bir birliktelik sağlayacaktır. Üstelik bu renklerle hem klasik hem de spor bir hava oluşturmanız mümkün.

Sarı – Turuncu Koltuk Kombini

 

Canlı renklerden hoşlanıyor ve canlı renkleri bir arada kullanmak istiyorsanız bir diğer enerjisi yüksek renk olan turuncu ile sarıyı birlikte kullanabilirsiniz. Ancak bu iki rengi kombinelerine göz yormamasına ve abartıya kalmamasına dikkat etmelisiniz.

Sarı – Gri Koltuk Kombini

Son yıllarda dekorasyonda çokça gözümüze çarpan renklerden olan gri tonlarında bir dizayn düşünüyorsanız. Grinin ağırlığından kurtulmak için kullanacağınız sarı renk çok yerinde bir karar olacaktır.

Sarı – Mavi Koltuk Kombini

Dinginliğin ve huzurun rengi olan mavi ile de sarı kombinasyonunu kullanabilirsiniz. Görsel olarak da çok uyumlu olan bu iki renk, enerji olarak da evinize hoş bir hava katacaktır. Hem mavinin açık tonları ile hem de lacivert tonları ile sarı koltuk kombinasyonları yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir