Hem güneş kremi hem fondöten hem nemlendirici: Nars Pure Radiant Tinted Moisturizer

Nars Pure Radiant Tinted Moisturizer Yorumları

Hem nemlendirici, hem güneş koruyucu hem de renkli içeriği ile  Nars Pure Radiant adeta daha ne olsun dedirtecek özellikte ve güzellikte bir ürün. Güneşli günlerde nemlendirici ve güneş koruyucuyu üst üste sürmek, bir de onların üzerine kapatıcı fondöten tarzında bir ürün kullanmak işkence gibi birşey. Üst üste cildi de yorar gibi geliyordu bana. Bu eziyete son vermek için internette derdime çare ararken bloglarda rastladım Nars markasına. Daha önce hiçbir ürününü kullanmamış, adını bile duymamıştım ama yorumlar o kadar olumluydu ki çok geçmeden Sephora’dan ben de Nars Pure Radiant Püre Radiant Tinted Moisturizer renkli nemlendiriciyi temin ettim. Benim vazgeçemediği ürünlerden bir tanesi oldu. Sephora mağazalarında ve Nars shoplarda satılıyor bildiğim kadarıyla. Renk skalası bir hayli geniş, ben açık tenli olduğum için Finland rengini tercih ettim. Ten rengimin daha koyu gözükmesini istemediğimi belirtmeliyim. Ürünün üç farklı özelliği olunca üçünü de ayrı ayrı değerlendirmek istiyorum.

Nars Pure Radiant Tinted Moisturizer Kapatıcılığı

 

BB kremleri kapatıcı olmadıklarından ötürü oldukça başarısız bulan ve hiç kullanamayan biri olarak kapatıcılık beklentimi fazlasıyla karşıladı. BB kremlerden çok daha kapatıcı. Hatta bazı fondötenlerden bile daha kapatıcı olduğunu düşünüyorum. Cildinizde çok fazla sorun yoksa sizi tatmin edecek bir yoğunlukta olduğunu söyleyebilirim.

Nars Pure Radiant Tinted Moisturizer Nemlendiriciliği

Ürün aynı zamanda bir nemlendirici olduğu için altına ekstra nemlendirici sürmenize gerek yok. Yaz aylarında gündüz nemlendirmesi gayet yeterli. Eğer kuru cilt tipine sahipseniz gece yoğun bir nemlendirici kullanıyorsanız gündüz Nars renkli nemlendirici yeterli olabilir. Yağlı veya karma cilt tipindeyseniz kış ayları için sıkıntı oluşturmuyor ancak sıcak günlerde T bölgenizde yağlanmaya sebep oluyor. Bu kısma pudra uygulayarak daha mat bir görünüm sağlayabilir ya da parlamayı umursamayabilirsiniz?

Nars Pure Radiant Tinted Moisturizer Güneş Koruması

Nemlendirme ve kapatıcı özelliklerinin yanında spf 30 gibi yüksek bir güneş koruması içermesi bu renkli nemlendiricinin en güzel özelliklerinden bir tanesi. Ben bu ürünü ağustos ayında yaptığımız İspanya seyahati öncesinde almıştım. Seyahat boyunca sadece sabahları bir kez uygulayarak akşama kadar gezdim. Ağustos ayında İspanya güneşini tahmin edersiniz. Hiçbir sıkıntı, kızarma, lekelenme veya bronzlaşma yaşamadım. Güneş korumasının da gayet tatmin edici olduğunu söyleyebilirim.

Özetle

Kesinlikle Nars Pure Radiant Tinted Moisturizer ürününü ödediğiniz paraya değer olarak buluyorum. Kutusuna göre ücreti fazla gibi gözükse de sizi ayrı ayrı birçok ürün almaktan kurtardığını da göz önünde bulundurun. Ayrıca cilt ürünlerini genelde bol bol sürmeyi seven benim için bile iki yazı tamamladı,hala da bitmedi. Kış aylarında genellikle kullanmıyorum. Nemlendirici olduğu için yağlı ve karma ciltlerde parlama yapıyor, evet ama bu bile ürünü çok sevmeme engel olmadı. Ben aldığımda henüz olmayan  Nars Velvet Matte Skin Tiny ise yağlı ve karma ciltler için olan versiyonuymuş . Ben henüz denemedim ancak elimdeki bitince kesinlikle almayı planlıyorum.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir