Muhafazakar tatil mekanı: İhlas Armutlu Tatil Köyü Yorumları

Muhafazakar tatil mekanı: İhlas Armutlu Tatil Köyü Yorumları

Bu yazımızda, özellikle muhafazakar ailelere yönelik bir tesis olan İhlas Armutlu Tatil Köyü hakkında bilgi ve deneyimlerimizi aktaracağız. Ailenizle gidip güzel zaman geçirebileceğiniz bir tesis olan İhlas Tatil Köyü Yalova Armutlu’da bulunuyor. En avantajlı yönü kesinlikle konumu. Tesisin içindeki kendi iskelesi var ve İstanbul’dan buraya deniz otobüsü mevcut. Başka bir vesaite gerek kalmadan direkt tesisin içindesiniz.

Denize sıfır olarak konumlanan İhlas Tatil Köyü ayrıca tesiste termal suyun bulunmasıyla hem termal tatil hem de deniz tatili isteyenlere hizmet verebiliyor. Yaz aylarında bir taşla iki kuş vurmuş oluyorsunuz.

İhlas Armutlu Tatil Köyü Genel Özellikleri

Tesisin genelinden bahsedecek olursak Yen’i yapılan arka blokları hesaba katmazsak İhlas Armutlu Tatil Köyü 11 büyük bloktan oluşuyor. 9 ve 10. Bloklar hariç hepsi denize sıfır diyebilceğimiz konumda. Bir karma kum plajı bir de kadınlara ayrılmış kum plajı var. Kadınlar plajı kısmını biraz açmak istiyorum. Tesisin en son bölümünde dışarıdan görülmeyen bir alan ama tabii ki tamamen çevrili olmadığından denizden rahat görülebiliyor. Hatta bazen yakın tekneler geçtiğinden tüm kadınlar yuhalıyor. Bu yüzden tedbiri elden bırakmamakta fayda var ancak sahiller kamu malı olduğu için bu konuda bütün tesisler sıkıntı yaşıyo zaten. Temmuz Ağustos aylarında tesis çok dolu olduğundan kadınlar plajı da çok kalabalık oluyor. Şezlonglar falan zaten geceden kapılıyor. Kalabalık olmasının getirdiği kirlilik, gürültü, duşlarda sıra bekleme vs gibi dezavantajlar da mevcut tabii ki.

Denizi zaman zaman çok kirli oluyor, hatta en yakın hastanede acilde genelde buradan gelenler oluyor ve genellikle de enfeksiyon kapılmış oluyor. Biz de her gittiğimizde hastaneye yolumuz düşüyor maalesef. Ayrıca en sıcak dönemde bile burası hep rüzgarlı. Özetle deniz için pek ideal bir yer değil. Peki neden bu kadar tercih ediliyor derseniz İstanbul’a yakın olması, deniz otobüsü ile ulaşımı olması ilk avantajı. Hatta genelde kadınlar ve çocuklar tercih ediyor, birkaç aile 2+1 dairede konaklayabiliyor. Ayrıca devremülk sistemi olduğundan ev konforunda tatil imkanı veriyor. Yemeğinizi falan yapabiliyorsunuz ki bu da dışarıda yeme masrafından sizi kurtarıyor. İçinde market, restoran, oyun alanı, lunapark gibi tesisler de olduğundan ailecek vakit geçirecek yerler bulabiliyorsunuz, çocuklarınızı gönül rahatlığıyla serbest bırakabiliyorsunuz.

İhlas Armutlu Tatil Köyü Havuzları

Denizin yanında açık ve kapalı havuz seçenekleriniz de var. Bunlarda da bayan ve erkek ayrı. Birer tane açık, ikişer tane kapalı havuz var. Kapalı havuzlardan biri aquapark diye geçiyor ama büyük beklentiye kapılmayın, üç dört tane falan kaydırak var. Çocukların eğlenmesi için yetiyor gerçi. Havuzlara belli seanslar şeklinde girebiliyorsunuz, girişler ücretli. Bone zorunluluğu var ama kalabalık sezonda pek temiz olduğu söylenemez maalesef. Bu da kullanan insanlardan kaynaklanıyor.

İhlas Armutlu Tatil Köyü Daireleri

Dairelerde 1+1 ve 2+1 seçenekleri var. 1+1 i hiç görmedim ancak 4 kişilik diye biliyorum. 2+1 ler ise 6 kişilik. 2’şer sofa bulunan iki oda ve bir de çift kişilik yatak bulunan yatak odası var. Mutfak malzemeleri adetli konulduğu için bulaşığı anında yıkamazsanız çok sıkıntı oluyor. Bulaşık makinesi, çamaşır makinesi falan yok. Çamaşır neyse de bulaşık konusuçok can sıkıcı oluyor. Bir banyo bir de tuvalet var. Banyo kısmında termal su için büyük bir küvet var. Deterjan, sabun, tuvalet kağıdı gibi bütün malzemeleri siz temin ediyorsunuz, demirbaşlar hariç hiçbirşey yok dairelerde. Tesiste market var, alışveriş yapabilirsiniz ya da bazı şeyleri evden getirebilirsiniz. Tesisin marketi tabii ki de dışarıdakilerden pahalı. Ya da aracınız varsa Armutlu merkezdeki Bim gibi marketlerden gerekenleri daha ucuza temin edebilirsiniz. Dairelerin en güzel yanı üst katların çoğunun çok güzel bir deniz manzarası olması ve balkonlu olması. Kalmak isterseniz mutlaka üst katlar olmasına özen gösterin.

Nasıl konaklayabilirim?

Devremülk sahipleri genelde sahibinden gibi sitelere ilan verip kendi dönemlerini kiralıyorlar, onlarla iletişime geçebilirsiniz. Aynı şekilde emlakçılar da bu gibi sitelerde mülk sahipleri yerine daireleri kiralıyor. Ya da İhlas Armutlu Tatil Köyü’nün kendi iletişim merkezi ile iletişime geçip oradan da kiralama yapabiliyorsunuz ancak kendi verdikleri fiyatlar genelde daha yüksek oluyor.

Kısacası İhlas Armutlu Tatil Köyü özellikle muhafazakar aileler için mükemmel olmasa da ortalama bir tatil imkanı sunan bir tesis. Olumlu yönleri kadar olumsuz yönleri de olsa da bu tarz tatil yapmak isteyenler için ülkemizde imkanlar çok kısıtlı olduğundan ve muhafazakar otel fiyatları çok yüksek olduğundan tercih ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir