Mikroplara Karşı Etkili ve Rahatlatıcı Doğal Ev Kokusu Tarifi

Mikroplara Karşı Etkili ve Rahatlatıcı Doğal Ev Kokusu Tarifi

 

Havaların bir açıp bir kapadığı günlerde insan ister istemez buna uyum sağlamada zorlanıyor. Doğal olarak bu durum da hastalıklara kapı açmış oluyor. Halsizlik, soğuk algınlığı veya grip gibi bir çok hastalık basit görünseler de bu zamanlarda yakamızı bir türlü bırakmıyor. Her yıl neredeyse aynı zamanlarda salgın halinde yayılan ve ne kadar kaçmaya çalışsak da bizi bir şekilde bulup hasta eden bu hastalıklardan korunmak oldukça zor. Hastalıklarla olan bu savaşta size yardımcı olabilecek ve aynı zamanda ortamda hoş bir koku ve sakinlik havası estirecek bir tarif olan mikroplara karşı etkili ve rahatlatıcı doğal ev kokusu tarifi karşınızda!?

Gerekli Materyaller

2 bardak su

1 tatlı kaşığı lavanta tohumu

Fondü seti ( yada altına mum yakarak üstündeki suyu ısıtabileceğiniz bir düzenek, çaydanlığı sıcak tutmak için olan düzenekler de olabilir ?)

Doğal ev kokusu hazırlanışı

İki su bardağı soğuk suya bir tatlı kaşığı lavanta tohumu koyup bu karışımı ocakta bir kaç dakika kaynatın. Daha sonra bu hazırladığımız suyu fondü setinin haznesine ya da bir kaba koyup altına mum gibi küçük bir ısıtıcı koyun. Hepsi bu kadar.?

Yatak odası veya oturma odası için idealdir. Ayrıca bulunduğu ortamdaki mikrobu dezenfekte etme ve rahatlatıcı gibi özellikleri de mevcuttur.?Hatta küçük çocuklarınız ve bebeklerinizin daha rahat uyumasınada yardımcı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir