Lansinoh Çiftli Elektrikli Süt Sağma Pompası Yorumları

Lansinoh çiftli elektrikli süt sağma pompası 

Evet, bazılarınızın ben inek miyim ya ne süt sağması,bebeğim emecek işte sağma işi de neyin nesi dediğini duyar gibi oluyorum. İşte ben de tam böyle düşünüyordum. Emzirme işlemi bile bana garip gelirken bir de bir makineyle dırt dırt sağmak da neyin nesiydi, ne gerek vardı ki? Ancak pek çok hamile anne gibi sürekli internette ne lazım almalı diye araştırırken tanıştım Lansinoh süt sağma pompası tavsiyeleriyle. Doğumdan sonra almak daha zor olacağı için doğuma bir ay kala tedarik ettik bir tane ne olur ne olmaz diye. İyi ki de almışım dediğim ürünlerden biri kesinlikle.

Benim emzirme maceram çok uzun sürmese de elektrikli süt sağma pompası kesinlikle gerekli bir alet bence. Şöyle ki birçok annede doğumdan hemen sonra süt gelmeyebiliyor. Bebeğin emme refleksi de henüz çok güçlü olmadığından anne adayı sütüm yok sanıyor. Oysa ki sütünüzün gelmiş için bol bol talep edilmesi gerekir. Yani süt ya bebek emdikçe gelecek ya da siz sağdıkça. Bazı bebeklerde emme refleksi ilk doğduklarında çok kuvvetli olmıuyor,özellikle ilk doğumsa annede tecrübesiz olduğundan süt işi sıkıntıya giriyor. Bu yüzden özellikle ilk günlerde hazır bebeğiniz de bol bol uyuyorken fırsat buldukça sütünüzü sağın. Gelse de gelmese de sağın ki vücudunuz süt üretsin.İlk aydan sonra biz çok uykusuzluk çektiğimiz için bugünkü aklım olsa ilk ayda hiçbirşey yapmaz sadece yer,uyur ve süt sağardım.Sütünüz sağarak hem çoğalacak hem de sağdığınız bu sütleri buzlukta saklayarak dilediğinizde bebeğinize verebileceksiniz. Sütünüzün az olduğu bir günde veya dışarı çıkmak isteyip bebeği başkasına emanet ettiğinizde bu sütler imdadınıza koşacak.

Sonuç olarak!

Süt sağmak çok estetik ve hoş bir olay değil kabul. Ancak annelik devreye girince yaptıklarınıza siz bile inanamıyorsunuz. Bu yüzden süt sağma makinesi bence gayet gerekli bir ürün.

Marka olarak bu konuda öne çıkan iki marka var:Avent ve Lansinoh. Ben Lansinoh çiftli elektrikli pompa kullandım ve memnun kaldım. Çiftli olması zamandan büyük tasarruf sağlıyor ki yeni bir annenin bir saniyesi bile çok kıymetli oluyor.Farklı hız ayarları ve çekim güçleri mevcut olsa da ben hep aynı ayarda kullandım. Pil ile de çalışabiliyor ancak performansı elektriğe göre epey düşüyor. Zaten kablosu yeterince uzun olduğundan sıkıntı olmuyor. Ben evin bir köşesinde bir yer yapmıştım ana makineyi prizden hiç çıkartmıyordum. Memnuniyetsizliğim olmadığı için Lansinoh elektrikli süt sağma pompası gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğim bir ürün. Bu arada zamandan tasarruf ederim diye çiftli alsam da asla aynı anda çiftli sağma yapamadım? Beceremedim tutmayı bir türlü?Benim gibi iseniz tekli de alabilirsiniz. Sahibinden veya letgo gibi ikinci el sitelerinde garantisi devam eden iyi durumda pompa bulursanız buralardan daha ucuza alabilirsiniz.

Ayrıca buradan en iyi emzirme ürünleri incelemeleri yazıma da ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir