Kaliteli, Hesaplı, Sızdırmaz, Rahat… Peki Ya Hangi Bebek Bezi?

Bebek bezi seçmek zor iş?

Anneler için en önemli hususlardan bir tanesi de bebek bezi sorunsalıdır. ?Kullanacağımız bebek beziyle sürekli bebişimizin hassas teni temas halinde olacağından çok önemlidir. Bebeğimizin poposunda pişik yapmamasini,çişi ve kakayı dışarıya geçirmemesini,dayanıklı olmasını isteriz. Bir de fiyatı uygun olursa süper olur çünkü bebek bezi bir aile için ciddi bir maliyet teşkil ediyor. Özellikle de bizimki gibi bir yaşına gelmesine rağmen hala günde en az 4-5 kez kaka yapan bir minnoşunuz varsa?. Farklı bebek bezleri denedik kızımız için. Sizleri bebek bezi deneyimlerimizle başbaşa bırakıyorum? Siz de yorumlar kısmından eklemeler yapabilirsiniz.

Prima premium care:

Hamileyken internetten yaptığım araştırmalar sonucunda en çok olumlu yorum alan ve genellikle kullanan anneler tarafından en kaliteli bebek bezi olarak nitelendirilen prima premium care benim de aklıma yattı ve ilk bezimiz olarak bunu kullandık. Gerçekten de özellikle diğer birçok bebek bezine göre dokusu gayet güzel ve yumuşak olan prima premium care bazı diğer bezler gibi poşedimsi haşır haşır bir izlenim bırakmıyor. Çiş emiciliği gayet güzel ?? Kaka konusunda ise pek bir yorum yapamıyorum çünkü bizim daha kakayı hiç taşırmayan bezimiz olmadı?. Premium care ile de yanlardan,üstten taşma yaşadık. Pişik sorununa yol açmadı,dokusu benim hoşuma gitti. Özellikle Yenidoğanlar için gönül rahatlığı ile kullanılabilir.Fiyatı ise diğer bezlere göre pahalı. Biz yaklaşık 3 ay premium care kullandıktan sonra daha uygun bez arayışına girdik.

Prima pampers:

Premium care beze göre bir tık daha uygun ancak yine de pahalı bezler arasında olan prima pampers fiyatına göre beni tatmin etmediği için sadece bir paket kullandık,devamını almadık. Dokusu kalite hissi vermedi,benim poşedimsi şeklinde tabir ettiğim yapıdaydı. O fiyatı ödemek için ekstra bir özellik görmedim açıkçası.

Huggies bebek bezi:

 

Biz aldığımızda kızlar için ve erkekler için şeklinde ayrı paketleri vardı. Kızlar için olanını kullandık arada görsellik dışında bir fark var mıydı bilmiyorum araştırmadım. Bu arada hatırlayan var mı bilmem ama eskiden bebek bezleri kız erkek diye ayrı satılırdı,kardeşlerim için aldığımız yıllardan hatırlıyorum.Neyse huggies bebek bezi yorumlarıma dönecek olursak bezle ilgili bariz bir memnuniyetim veya memnuniyetsizliğim olmadı. Derli toplu,güzel bir bezdi ve çok da gerekli olmasa da rengi ve resimleri çok sevimliydi. Fakat fiyat olarak daha uygun bez arayışımızı bırakmadığımız için çok kullanmadık,bir iki paket kullanmışızdır.

Molfix bebek bezi:

Fiyat olarak  biz aldığımız sıralarda diğerlerine göre daha uygun olan molfix bebek bezi bizim uzun süreli tercihimiz olmadı. Dokusu bana poşet gibi geldi,kaliteli bir his bırakmadı.Bir paket kullandık,zorunlu kaldığımızda da ara ara aldık ama uzun süreli kullanmadık.

Komili bebek bezi:

Özellikle tatillerde,yurt içi seyahatlerde kullanıyoruz komili bebek bezini. Şok marketlerde satıldığı için rahatlıkla bulunabiliyor. Gideceğimiz yere bez pakedi taşımayıp gittiğimiz yerde bir şok market bulup komili  bez alıyoruz. Benim beğendiğim bezlerden bir tanesi. Emiciliği,dokusu.kavrayışı gayet güzel. Rahatlıkla kullanılabilir.

Sleepy bebek bezi:

Daha önce hiç duymadığımız sleepy bebek bezi reklamlarındaki uygun fiyatıyla dikkatimizi çekti ve internetteki kendi sitesi üzerinden sipariş ettik. Dokusu gayet yumuşak ve poşet gibi hışır hışır değil. Hatta prima premium care gibi gayet kumaşımsı bir dokusu var. Fiyatını da düşünecek olursak bana şaşırtıcı derecede kaliteli geldi hatta ve kullanmaya başladık. Bebeğimde herhangi bir reaksiyona veya pişiğe sebebiyet vermedi. Çiş emiciliği gayet iyi olsa da bizim kaka  taşma sorunumuza yine derman olamadı ?. Arada yandan arada sırttan taşmalar olsa da sleepy bebek bezi şimdilik son tercihimiz. Yaklaşık 6 Aydır kullanıyoruz,kampanyalarını takip edip internet üzerinden ücretsiz kargo ile sipariş veriyoruz.

Siz de kullandığınız bebek bezleri hakkında yorum bırakıp katkıda bulunabilirsiniz. Daha uygun ve daha iyi bebek bezi tüm annelerin ortak arayışı ne de olsa.?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir