Güzel Bir Cilt İçin 3 Farklı Cilt Maskesi

Güzel Bir Cilt İçin 3 Farklı Cilt Maskesi

Fikircikli.com sizler için derledi. Daha sağlıklı, temiz ve güzel bir cilde kavuşmanıza yardımcı ihtiyacınıza uygun 3 farklı cilt maskesi.

Karbonat Maskesi

Ciltteki lekelenmeler tüm bireylerin ortak kabusudur.  Cilt lekelerine zamanında müdahale edilmezse,  zamanla deri altına yerleşerek,  daha zor hale gelmektedir.  Karbonat içerisindeki asit sayesinde derinin altındaki lekenin zaman içerisinde kaybolmasında yardımcıdır.

Karbonat maskesi için

1 çay kaşığı karbonat 1 yemek kaşığı yoğurt iyice karıştırılıp,  lekeli bölgeye sürülürse cilt lekelerinin zamanla kaybolduğu görülecektir.  Bu kür 2 hafta düzenli kullanımla haftada 2 kez yapıldığında,  gözle görülür farka şahit olunur.

Limon Maskesi   

Limon içerisindeki meyve asidi sayesinde cilt rengini açar. Deri altına yerleşmiş lekelenmeyi göz önüne çıkartır. Cildi tazeler,  daha ferah,  aydınlık ve ışıltılı görünmesine yardımcıdır. Ergenlik döneminde meydana gelen sivilceler patlatıldığında, ciltte kalıcı lekelere sebep olurlar. Limon maskesi cilt altına nüfus ederek, hücreleri yeniden onarır.

Limon maskesi için

1 adet limon ortadan ikiye bölünür, sorunlu bölgeye masaj yaparak sürülür. Bu şekilde 10-15 dk bekletilip, cilt ılık suyla yıkanır. Haftada en az 2 defa yapılması gereken limon maskesi cildi doğal yollarla besler. Cilt altında oluşmuş yağları ve kiri tek başına arındırır. Limon maskesi yanına ilave herhangi bir şey istemeden tek başına lekelerle savaşır.

Kil Maskesi

Kil maskesi cilt lekeleri için doğal yöntemlerden biridir. Toz kil suyla karıştırılarak, krem kıvamına getirilip, cilde sürülür. En az 20 dk. yani kuruyana kadar ciltte bekletilir. Ilık suyla ciltten arındırılır. Kil sivilcelerin baş düşmanıdır.

Sivilceleri kurutur, deforme olmuş cilt yapısını yeniler. Ciltteki yağlanma hissini ortadan kaldırır. Cilt temizliği için,  kil maskesi haftada 2-3 uygulama ile sonuç vermektedir. Eski dönemde insanlar kilden çeşitli şekillerde faydalanmışlardır. Evlerini kil ile hazırladıkları karışımla badana yapmışlardır.

Bu sayede evler daha hijyenik, ferah, temiz olmaktadır. Kil asırlardır hayatımızda olan eskiden beri temizlikte kullanılan toprak çeşididir. Cilt temizliğinde de bugün büyük markalar,  kili kullanarak maskeler piyasaya sürmektedir. Evde hazırlaması gayet basit olan bu maske uygulanarak, sivilce, güneş lekesi, doğum lekesi, çil lekelerinden kurtulabilir.

Ayrıca buradan 12 muhteşem ballı yüz maskesine de ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir