En Yeni Duvar Dekorasyonu Fikirleri

Duvar Dekorasyonu

Günümüzde giderek küçülen evler ile ev dekorasyonun önemi giderek artmaktadır. Bu nedenle seçenekler de her geçen gün çoğalmakta. Ancak kullanım alanları ise azalmakta ve daha akılcı çözümler üretmek gerekmektedir. Dolayısıyla ev dekorasyonunda giderek daha fazla önem kazanan bir unsur da duvar dekorasyonu.

İhtiyaçları Belirleyin

Öncelikle ihtihaçlarınızı belirleyin. Duvarlarınızı çok farklı şekilde değerlendirmek mümkün fakat duvarlarınızın size en iyi nasıl hizmet edeceğini yine sizin kararlarınız belirleyecek. Hem ihtiyaçlarınıza hem de keyfinize en uygun seçenekleri belirlemek için farklı duvar dekorasyonu önerilerini inceleyelim.

Farklı Duvar Dekorasyonu Fikirleri

Aynalar

Duvarlarınızda aynaları kullanarak kolaylıkla evinize derinlik kazandırabilirsiniz. Ayrıca yansıma sayesinde daha aydınlık bir hava da elde etmiş olursunuz. Özellikle karanlık odalarda pencere karşısına koyacağınız aynalar odanızı bir nebze daha aydınlatacaktır.Fakat öte yandan ayna kullanmak estetik açıdan güzel olsa da kullanışlılık açısından çok tatmin edici olmayabilir.

Tablolar

Tabloları kullanarak evinize renk katmak çok kolay. Boş duvarları doldururken bir yandan da renkleriyle duvarlarınıza hareket kazandırır. Klasik tablolar da tıpkı aynalar gibi ekstra bir özellik sunmuyor ancak gelişen teknolojiyle birlikte ısıtıcı olarak da kullanılabilen tablolar bulmanız mümkün.

Stickerlar

Sınırsız renk ve şekil seçenekleri sunan stickerları da duvarlarınızda kullanabilirsiniz. Zevkinize uygun bir çeşiti yapı marketlerde veya internette kolaylıkla bulabilirsiniz.

Dolaplar

Duvarlarınızı değerlendirmenin en kullanışlı ve vazgeçilmez yollarından biri tabii ki dolaplar. İyi düşünülmüş ve tasarlanmış dolaplar evdeki bütün fazlalıkları toparlayabilir. Dolapları iyi tasarlamak bu alanları en iyi şekilde değerlendirmenize yardımcı olacaktır. Hazır ürünlerden ziyade kendi isteklerinize uygun dolaplar yaptırmanız daha kullanışlı alanlar oluşmanızda çok önemli bir faktördür. Ancak bu da muhtemelen size ustalarla uğraşma stresini tattıracaktır.

Raflar

Duvarlarınızda kullanabileceğiniz diğer bir seçenekte rafları kullanmak olabilir. Hem hazır olarak bulabileceğiniz hem de yine kendi isteğinize uygun yaptırabileceğiniz raflar farklı ihtiyaçlara da karşılık vermektedir. Kitaplık olarak kullanabileceğiniz gibi küçük objelerle odanızı süslemek içinde kullanabilirsiniz.

Duvar Mobilyaları

Belki de son zamanlarda duvarları kullanmanın en iyi, en akılcı yolu. Bunlardan en çok bilineni duvar yataklarıdır. Duvar yatakları ile ilgili ayrıntılı bilgiye diğer yazımda değinmiştim. Bunun dışında duvarınızı çok yer kaplayan masayı saklamak için de kullanabilirsiniz. Bu ürünleri de hazır bulabileceğiniz gibi ölçülerinize ve ihtiyaçlarınıza uygun bir şekilde yaptırmanız mümkün.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir