En İyi Pişik Kremi Yorumları

En İyi Pişik Kremi Yorumları

Annelerin en büyük kabuslarından biridir pişik sorunu ve pişikle baş etmek için de ilk başvurulan yöntem tabii ki pişik kremleridir. Özellikle diş çıkarma döneminde bazı bebekler aniden yoğun derecede pişik olur. Benim kızım da böyle. İlk sefer de çok endişelenmiştim. Altını son kapattığımda hiçbir sorun yokken bir de baktım bir anda kızarmış ve soyulma derecesine gelmiş:( Bazı bebekler için diş süreci pişikle geçebiliyor, bunu kabul edip çözümlerine bakmak lazım. Bazı bebeklerin de cildi hassas olduğundan sürekli pişik sorunu yaşayabiliyorlar. Bu aşamada biz anneler de pişik kremi arayışlarına giriyoruz.

Bu yazıda kendi deneyimlerimizden de yola çıkarak her annenin sorduğu en iyi pişik kremleri hangileri sorusuna cevap vermeye çalıştık. Pişiksiz, huzurlu günler dileğiyle…

Sudocrem:

Aslında ülkemizde çok tanınmayan ancak yavaş yavaş popüler olmaya başlayan Sudocrem, pişikle karşılaştığınızda ilk başvuracağınız kremlerden biri. Ben de daha önce adını bile duymadığım bu kremi kızım doğmadan pişik kremi araştırması yaparken tanıdım. Pek çok forumda en çok önerilen krem olan Sudocrem benim de çok memnun kaldığım bir ürün oldu. Oldukça yoğun bir yapısı var ve genelde pişiği çabucak geçiriyor. Kullanım alanı sadece pişik değil, hafif yanıklarda, cilt tahrişlerinde de oldukça etkili olan Sudocrem bebek olsun olmasın her evde bulunacak temel kremlerden biri bence. İnternetten satın almanızı tavsiye ederim zira eczanelerde çok daha pahalı oluyor.

Desitin:

Annelerin karşısına en çok çıkan pişik kremi isimlerinden biri de Desitin hiç şüphesiz. Bir mavi bir de mor olmak üzere iki çeşidi bulunuyor. Mavi Desitin pişik önleyici, koruyucu; mor Desitin ise pişiği tedavi edici olarak kullanılıyor. Kıvamları yoğun, başarılı kremler. Özellikle mavi olan sık kullanım için ideal. Ancak mor Desitin yerine Sudocrem tercih ettiğimi belirtebilirim. Pişik oluşması ı önlemek için mavisi sürekli kullanılabilir. Fiyat olarak da gayet uygun ve tabii ki yine internetten almanızı öneriyorum.

Bepanthol baby pişik önleyici krem:

Lanolin içerikli bir krem olan Bepanthol baby de başarılı kremlerden biri. İnce yapısı sayesinde daha ince sürülebiliyor ve her yeri bembeyaz yapmıyor. Pişik önleyici olarak sürekli kullanılabilir ancak yoğun pişik olduğu zamanlarda yeterli olmayabiliyor. Sürekli kullanımda elinizin altında olmalı, ayrıca bebek çantanız için de ideal bir krem çünkü çok bulaşmıyor, sürümü kolay. N11 sitesinde çoklu kampanyaları oluyor ve fiyatı çok uyguna geliyor. Ben bu şekilde alıyorum.

Mustela:

Ben hiç denemesem de Mustela, kullanan annelerin çok memnun olduğu bir pişik kremi. Zaten bebek ürünlerinde kalitesi tartışılmaz olan Mustela pişik kremi de tercih edilebilir.

Sebamed:

Doktorlar tarafından bebek bakım ürünleri oldukça önerilen Sebamed markasının pişik kremi de anneler tarafından beğeniliyor gördüğüm kadarıyla. Sebamed’in farklı ürünlerini kullansam da elimdekiler şimdiye kadar yeterli olduğundan pişik kremini denemedim.

Zeytinyağı:

Bir krem olmasa da zeytinyağı son yıllarda doktorların tavsiyesi ve annelerin gözdesi oldu. Pişiğe çok iyi geldiği söyleniyor saf zeytinyağının. Ben hiç kullanmadım, neden derseniz çok net bir sebebi yok galiba kullanımı bana biraz zahmetli geliyor. Hazır kremleri kullanmak daha pratik bana göre sanırım.

Pişiğin oluşmaması için önemli bir not

Tabii ki önceliğimiz bebişimizde hiç pişik olmaması. Bu yüzden de altını temizledikten sonra poposunu ıslak bırakarak kapatmamalıyız. Temizliğini yaptıktan sonra mutlaka kurulayıp öyle bezlemeliyiz. Pişik veya mantar oluşmaması için bu da çok önemli bir önlem kesinlikle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir