Daha ince gözükmek için 11 ipucu

11 adımda daha ince gözükmek için yapılabilecekler!

Giyinirken dikkat edeceğiniz bazı küçük detaylar ile küçük fazlalıklarınızı gizleyebilir, daha uzun, daha ince gözükebilirsiniz. Size seçimlerinizde yardımcı olabilecek püf noktaları:” Daha ince gözükmek için 11 ipucu” başlığı altında listeledik.

 1. Koyu renkler tercih edin 

Koyu renkler her zaman sizi olduğunuzdan daha ince gösterir. Siyah,lacivert,füme gibi renkleri tercih ederek en az bir beden daha ince gözükebilirsiniz. Renkli giyinmek istiyorsanız da canlı renklerin koyu tonlarını kullanın. Beyaz,krem,bej gibi açık tonlar kusurlarınızı her zaman daha çok gözler önüne serer. Özellikle bacakları kalın olanlar ve basenleri geniş olanlar pantolon,etek gibi alt giyimde açık renkleri kesinlikle tercih etmemeliler. Kalın bacaklar için ispanyol paça,uzun,siyah pantolonlar en büyük kurtarıcınız olacaktır

2. Yatay çizgilerden uzak durun

Çok söylenen bir klişedir ancak kesinlikle doğrudur. Yatay çizgiler kilo fazlası olanların kesinlikle tercih etmemesi gereken modellerden. Yatay çizgiler veya şeritler,bulundukları bölgeyi olduğundan bile kalın gösterebilirler. Özellikle kısa boylular yatay çizgilerden uzak durmalı, bu çizgiler sizi enine geniş ve daha kısa gösterir.

3. Pantolonlarınızda ütü izi kullanın

Evet,belki ütü izli pantolonlar size demode gelebilir ancak ütü izi yapılan pantolonların bacaklarınızı,daha ince ve daha uzun göstereceği de göz ardı etmemeniz gereken bir gerçek. Kumaş pantolonlarınızda ütü izi yapabilirsiniz. Ayrıca bazı markaların kendiliğinden ütü izi gibi fitili olan pantolonları hatta eşofmanları mevcut,bunları tercih edebilirsiniz.

4. Boyuna fitilli veya desenli kıyafetler tercih edin

Enine çizgiler nasıl geniş ve kısa gösteriyorsa boyuna çizgiler veya fitiller de sizi olduğunuzdan uzun ve ince gösterir. Pantolonlarınızın boydan fitilli olması veya çizgili olması bacaklarınızı daha ince ve uzun gösterir. Üst giyimde de özellikle ince çizgileri olan gömlek ve bluzları tercih etmelisiniz.

5. İnce yerlerinizi vurgulayın

Kilo fazlası olanların kıyafet seçerken temel prensibi: fazlalıkları gizlemek,ince kısımları vurgulamak olmalıdır. Örneğin beliniz ince ise bele oturan yelekler, blazer ceketler kullanabilirsiniz. Kıyafetlerinizin üzerine kemer takarak belinizi vurgulayabilirsiniz. Bacaklarınız,üst bedeninize göre daha ince ise dar pantolonlar tercih ederek bacaklarınızın inceliğini öne çıkarmalı,dökümlü bluzlar tercih ederek üst bedeninizdeki fazlalıkları kapatmalısınız. Kalın bacaklarınız varsa taytlardan,kaprilerden, skinny jeanlerden uzak durun. Boynunuz uzun ve ince ise v yaka bluzları tercih edip boynunuzu ön plana çıkarabilirsiniz.

6. Kilonuzun toplandığı yerleri gizleyin

Güzel ve zarif giyinmek illa ki dar kotlardan,dekolteleri bluzlardan,kısa elbiselerden ibaret değildir. Eğer fazlalıklarınız varsa ve bunların bilincinde iseniz bazı kıyafetleri giyme konusunda ısrarcı olmamalı, farklı çözüm yoları üretmelisiniz. Dökümlü bluzlarla, bol gömleklerle üst bölgedeki fazlalıkları gizleyebilirsiniz. Veya kıyafetinizin üzerine giydiğiniz uzun bir hırka ile,bir yelek veya bir ceket ile daha zarif görünebilirsiniz. 

7. Gereksiz bol kıyafetlerden kaçının.

 

Dar kıyafetler kadar gereksiz bollukta kıyafetler de tehlikelidir. Sizi olduğunuzdan daha geniş gösterebilir. Bir dar- bir bol kuralını uygulayın. Alt giyiminizde dar kesim kullanırsanız bol bluzlar giyebilirsiniz ancak bol pantolon üzerine bol,dökümlü bir bluz giymeyin. Aynı şekilde dar bluz giydiyseniz altına bol kesimli,geniş paçalı pantolon kullanabilirsiniz.

8. Kendi bedeninizi giyin.

 

40 beden iseniz,ısrarla 38 beden bir pantolona girmeye çalışmak sizi daha zayıf yapmaz maalesef ki. Fazlalıklarınızın  daha çok çık çıkmakta asına ve göze batmasına sebep olur ki bunu da istemeyiz elbette. Ait olduğunuz bedenle barışın ve daha küçük bedenlere girmeye çalışmayın. 

9. Tek renk giyinin.

 

Alt ve üst giyiminizi aynı renk seçerseniz, bu size daha ince gözükmek konusunda yardımcı olacaktır. Tabii bu renkleri koyu renklerden tercih etmelisiniz. Yine siyah renk kurtarıcınız olacaktır. Siyah bir bluz ve siyah bir pantolon veya lacivert bir pantolon üzerine lacivert bir bluz daha ince ve uzun görünmenize katkı sağlar.

10. Aksesuarlardan yardım alın.

Aksesuarlar da istediğiniz bölgeleri vurgulamanıza veya dikkati başka bir bölgeye çekmenize yardımcı olur. Büyük kolyeler ile dikkatleri üst bedeninizdeki fazlalıklar yerine kolyeye yoğunlaştırabilirsiniz. Uzun küpeler ile boynunuzu daha uzun gösterebilir, belinizi bir kemer yardımıyla vurgulayabilirsiniz.

11. Saçlarınızı yüksekte toplayın.

 

Ne alakası var demeyin,saçınızı yüksek bir at kuyruğu veya topuz yaparsanız daha uzun,daha ince ve daha zarif gözükeceksiniz. 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir