Bondigo Aktivite Masası

Bondigo Aktivite Masası 

Araştıra araştıra,sora sora bebek eşyaları ile ilgili epey bir fikircikli olduk?Bu yazımızda da Bondigo Aktivite Masası yorumları ile karşınızdayız?

Söz konusu bebek olunca ihtiyaçlar ve eksikler hiç bitmiyor. İlk etapta beşiği,biberonu,maması derken sonraları mama sandalyesi,yürüteci,oto koltuğu vs vs.. Büyüyüp çevresini algılayıp keşfetmeye başladığı zaman da nasıl oyalarım,nasıl vakit geçirebiliriz diye düşünüp arayışlara giriyorsunuz. Bunun için de en uygun,en eğlenceli,en eğitici oyuncakları almak istiyorsunuz. Çünkü oyun hem güzel bir vakit geçirme aktivitesi hem de bebeğinizin fiziksel ve bilişsel gelişimine katkı sağlayan bir aracı. Bir de biz anneler için bebeği iki dakika olsa bile oyalayabilen oyuncaklar adeta kurtarıcı oluyor. 

Ne zaman ve nereden alınabilir?

Özellikle emekleyen,sıralayan,hatta yürüyen bebekleri yerinde tutmak çok zor. İlgileri çok çabuk dağılıyor,yerlerinde durmak istemiyor,herşeye saldırıyorlar. Bizim kızımız 10. ayda ilk dişleri çıktıktan sonra çok hareketlenmeye başladı. Bu hareketliliğe uygun oyuncaklar aramaya başladım ve aktivite masası adı verilen oyuncakları gördüm. Geneli 1 yaş ve üzerine tavsiye ediliyor olsa da şimdiden almalıyız diye düşündüm. Hatta 6.aydan itibaren alabilirsiniz çünkü ayaksız da kullanabilirsiniz. Oturan bebeğin önüne de konulabilir bu şekilde. Marka seçiminde ise kullananların yorumlarını ve aktivite masalarının fiyatlarını göz önünde bulundurduğumda  Bondigo Aktivite Masası en mantıklı seçenek gibi geldi ve bir tane satın aldık. E bebekte dönem dönem indirime giriyor,sitesinden takip edebilirsiniz. Farklı oyuncakçıların internet sitelerine ve n11 sitesine de bakın. Mağazalarda daha pahalı oluyor. Zaten genel olarak biz oyuncakları mağazalarda inceliyor,internetten satın alıyoruz.

Nasıl birşey bu aktivite masası,bebeğim oynar mı?

Kargo gelip, Bondigo aktivite masası babamız tarafından kurulup,salonun orta yerine heyecanla konduruldu ve kızımız göz ucuyla bile bakmadı sağolsun? O oynamayınca biz oynadık,özelliklerini falan öğrenemeye çalıştık. Kızımızın olmasa da bizim çok hoşumuza gitti.?Tren sürme yeri var,tren geçtikçe alfabe müziği çalıyor. Tren düdükleri var,üzerine basılan çiçekler var,kanadı açılan aynalı kelebek var,tuş takımı var,epey bir aktivite var. Renkler çok canlı ve güzel. Ayrıca sadece müzik değil,Türkçe kelime ve cümleler de söylüyor bazı tuşlarında. Kızımız çok ilgilenmeyince üstelemedik,sonrasında bir ay kadar evde yoktuk zaten. Geldiğimizde bir baktık ki aktivite masası ile oynamaya başladı. İlk favorisi kelebek oldu. Kelebeğin kanadını sürekli açıp kapadı. Daha sonraları tutunarak ayağa kalkmaya,tuşlara falan basmaya,müziklerinde sallanmaya başladı. Şu anda bir yaşına on gün var, saatlerce oynamasa da gün içinde arada sırada birkaç dakika oyalanıyor. Fark edemediği tek şey treni sürmek oldu,treni alıp ağzına sokuyor sadece.

Keşke fiyatlar daha ucuz olsa

İlla alınması gerekli mi,tabii ki değil ancak biraz oyalansın,ayağa kalkma becerisi gelişsin,farklı bir oyuncağı daha olsun diye düşünürseniz Bondigo Aktivite Masası tercih edilebilir. Bebek ve çocuk sektöründe herşeyin ne kadar gereksiz pahalı olduğunu düşündüğümüzde ürünün plastiği vs tabii ki bu fiyatı hak etmiyor ancak Bondigo,piyasaya göre en alınabilir olanlardan bence.Daha ucuz veya daha pahalı markalar da mevcut. Bunları da kendi beklenti ve durumunuza göre göz önünde bulundurun.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir