Bilgisayar Alırken Nelere Dikkat Etmeli

Bilgisayar Alırken

Öncelikle kullanım amacınızı belirleyin. Oyun oynamak, internette sörf yapmak veya iş. Bilgisayar kullanım hedefiniz ne olursa olsun size ve bütçenize uygun bir bilgisayarı bulmanız mümkün.

Eğer Bilgisayar Konusunda Yeniyseniz

Biraz önce de bahsettiğim gibi öncelikle hedefinizi belirleyin. Maksimum bütçenize göre sağlam bir araştırma yapın. Oyun oynamak için yüksek performanslı bir bilgisayara ihtiyacınız olabilir fakat basit ofis işleri (yazı, mail … vs) ve internet gezintisi gibi bir amacınız varsa çokta uçmaya gerek yok.

İndirimleri ve Kampanyaları Takip Edin

Şu sıralar elektronik ürünlerin satıldığı mağazaları hemen hemen heryerde kolayca bulmak mümkün. Ulaşabileceğiniz mağazalara gidip almak istediğiniz ürünleri yakından inceleyip haklarında bilgiler alın. Daha sonra internetten araştırma yapın. Tüm bu büyük elektronik mağazaların ( Teknosa, Mediamart, Vatan, Bimeks.. vs) internet sitelerini, büyük internetten alışveriş mağazalarını ( n11, hepsi burada, gittigidiyor …vs ) inceleyin. Bu araştırmalar sonucunda almak isteğiniz bilgisayara karar verebilirsiniz. Ancak hemen almak yok. Biraz sabırlı davranarak beğendiğiniz ürünü en uygun fiyata aldığınızdan emin olabilirsiniz

Google alışveriş veya Akakçe gibi sitelerde beğendiğiniz ürünün kod numarası ile aratın. Böylelikle bu ürünün en uygun fiyatının ne olduğunu öğrenebilirsiniz. Şimdi de biraz önce bahsettiğimiz alışveriş sitelerindeki kampanyaları kontrol edin. Büyük olasılıkla bir kaçında kampanya, indirim ya da kuponla karşılaşacaksınız. Tüm bu olasılıkları göz önüne alarak alışverişinizi yapabilirsiniz.

Bir de unutmadan internetten alışveriş yapan arkadaşlarınızla irtibatta olun. Onların harcamaya hak kazandıkları kuponlar ya da kullanmaya hak kazandıkları indirimler olabilir.

Lütfen Dikkat!

Son olarak dikkat edilmesi gereken bir noktadan daha bahsetmek istiyorum. Fiyatları kıyaslarken bazı satıcılar outlet, sezon dışı veya teşhir ürünlerini doğal alarak daha ucuza satıyor. Fiyatları kıyaslarken ya da ürünü almaya karar verirken bunlara dikkat edin. Sonra başınızı ağrıtabilir. Ayrıca bu tür ürünleri olurda iade etmeye kalkarsanız bunda da güçlük çekersiniz hatta büyük olasılıkla iade edemezsiniz.

Yazımın nihayetinde bahsettiğim internetten alışveriş ile ilgili daha ayrıntılı bilgiye ihtiyacınız varsa buradaki linkten bu yazımı da inceleyebilirsiniz. Keyifli, güvenir ve iyi alışverişler dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir