Bebekler İçin Gerekli Olan Banyo Eşyaları

Bebekler İçin Banyo Gereçleri

Bebeğinizi dört gözle beklerken bir yandan da onun için hazırlıklar,alışverişler yapıyorsunuz. Ve ne kadar araştırırsanız o kadar da eksik çıkıyor. Her şey tam olsun derseniz günümüz tüketim toplumları için alınacaklar bir türlü bitmiyor,bitmiyor,bitmiyor. Farklı araç gereçler hayatımızı kolaylaştırıyor evet ama bazıları için de gerçekten gerekli mi diye durup düşünmek gerekiyor. Bebek eşyaları için de bu böyle. Alışveriş yaparken bebeğin aslında çok çabuk büyüyeceğini ve alacağınız şeyin ne kadar kullanılacağını göz önünde bulundurun ona göre kararlar verin.Konumuz bebekler için gerekli banyo ekipmanlarında da durum böyle.

Hayatımızı kolaylaştıracak,bebekler için pek çok banyo malzemesi mevcut ancak illa ki hepsini kullanmak zorunda değilsiniz,evinize,maddi durumunuza,ihtiyacınıza göre farklı çözümler de üretebilirsiniz.

Bebek küveti :

Bunu ilk duyduğumda açıkçası “Bebek küveti de neymiş,ne gerek var ki?”  diye düşünmüştüm. Biz 4 kardeş büyük bir kırmızı leğende sobanın yanında yıkanmak suretiyle büyümüştük. Bizim bebişi de bir leğende yıkarız diye düşündüm. Sonra etraflıca düşününce bizim evde zaten bebek yıkayacak ebatlarda bir leğen olmadığını gördüm,leğen de alsam bebek küveti de alsam zaten ikisi de yer kaplayacaktı. Ayrıca bebek küveti için bebek fileleri de satılıyordu. Düşününce daha kolay olacağını anlayarak ben de bebek küveti almaya karar verdim.

Araştırmalarım sonucu Baby Jem katlanabilen  bebek küveti ile tanıştım. Tam istediğim gibiydi,hem küvetimiz olacak hem de çok yer kaplamayacaktı. Nitekim Baby Jem katlanabilen küvetten aldık ve gayet memnun kaldık. Akordeon gibi katlanır olması sayesinde kullanmadığınızda katlanıyor ve normal bir küvete göre çok az yer kaplıyor. Fiyatı elbette normal bebek küvetlerine kıyasla daha pahalı ama yer kaplamamalı sizin için önemli ise tercih edilebilir. Yer probleminiz yoksa o kadar fiyat farkını ödemeye hiç gerek yok.

Bebek banyo filesi :

Yine ilk duyduğumda gereksiz gelen eşyalardan biri bebek banyo filesi idi. Ancak bebek küveti alınca banyo filesi de alalım madem dedik ve internetten Sevi Bebe banyo filesi sipariş ettik. Pembe ve mavi olmak üzere iki renk seçeneği olunca pembe tercih ettik tabii kız beklediğimizi için. Bu markayı seçmemin özel bir nedeni yoktu. Fiyat olarak orta sıralardaydı,alan kişilerin yorumları olumluydu,karar vermemde bunlar etkili oldu. Sipariş gelince aslında ne kadar basit bir ürün olduğunu gördüm. Filenin içerisine bildiğimiz beyaz karton köpüklerden doldurulmuş,bebek küvetine tutturmak için kolları ve kolların ucunda askı aparatları var. Çok basit ama işlevsel bir ürün.

Gerçekten de banyo filesi gayet işe yarar bir ürünmüş. Bebeği banyo yaptırırken tutmak oldukça zor birşey ve banyo filesi denen şey bunu oldukça kolaylaştırıyor. Bebeği üzerine yatırıyorsunuz,zaten yenidoğan çok hareketli olmadığı için rahatça yıkıyorsunuz.

Sebamed bebek Şampuanı :

 

İnternetten yaptığım araştırmalar ve okuduğum yorumlara göre bebeğim için tercih ettiğim ilk şampuan Sebamed Bebek Şampuanı oldu. Memnun kaldın mı diye sorarsanız memnun kaldım ancak memnun kalınmayacak bir durum yok zaten. Sonuçta daha bebek ve zaten bir beklentimiz yok. Yalnızca bebeğimin kafasında konaklar oluştu mesela ve konakları giderme konusunda sebamed şampuan bize yardımcı olamadı. Konak için zaten özel şampuanlar kullanılıyor. Ben de konağı engellemesini veya geçirmesini beklemediğim için memnun kaldım diyebilirim. Ancak sadece saç için kullanıldığından ve göz yakmama özelliği bulunmadığından ilerleyen dönemlerde bu özelliklere sahip başka ürünlere ihtiyaç duydum.

 

Sebamed Baby Compact Sabun :

Sebamed şampuan sadece saç için kullanıldığından bebeğimizin vücudunu yıkamak için sebamed baby compact sabun tercih ettik. Bildiğimiz eski kalıp sabunlar şeklinde olması kullanırken büyük bir dezavantaj. Kullanmadan önce bir lif üzerinde köpürtmeniz gerekiyor. Saklama konusu da çok sıkıntılı gelmişti bana. Karton bir ambalaj içinde geliyor. Kullandıkça bu ambalaja koysanız bile ıslak koyduğunuz için ambalaj bir süre sonra yırtılıp gidiyor. Benim aklıma sabun kabından başka sabunu koyacak pratik bir fikir gelmediği için bu ürünü almayı bıraktım. Hem sabunla uğraş,hem kabıyla uğraş,sabunu ıslak koyma vs gibi durumlar beni sebamed bebek sabunundan uzaklaştırdı. Ürünle ilgili farklı bir sorun yaşamadım,güvenle kullanılabilecek bir ürün.

 Mustela Gentle Cleansing Gel(Mustela Bebekler için Saç ve Vücut şampuanı) :

Bebeğim büyüyüp hem saç hem vücut için kullanılabilecek sıvı şampuan arayışına girdim ve Mustela Saç ve Vücut Şampuanı tercihim oldu. Hem saç hem vücut için kullanılabilmesi ve göz yakmayan formülde olması nedeniyle hala da kullanıyoruz. Şimdilik bir sıkıntı yaşamadık,çok hoş bir kokusu var. İnternetten sipariş ederseniz mağazalara göre daha uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir