Bebekle Tatil Maceraları ( Turquoise Otel Side)

Bebekle tatil 

Evlendiğimizden beri her yaz tatilimizi Belek civarındaki otellerde geçiriyorduk ancak bu yaz Side Sorgun mevkiinde bulunan Turquosie Hotel Side’yi tercih ettik. Çeşitli belirsizliklerden ötürü rezervasyonda epey geç kaldık ve istediğimiz otellerin, istediğimiz oda seçeneklerinde yer kalmamıştı. Bebekle tatil yapacağımız için ve bebeğimiz henüz 10 aylık olduğu için havuz erişimli odaları veya göl evi odaları olan otel arıyorduk. Tabii fiyatı da uçuk olmamalıydı. İnternetten araştırırken ets tur sitesinde daha önce dikkatimi çekmeyen Turquoise Hotel’in istediğimiz tarzda odaları olduğunu gördük,fiyatı da istediğimiz aralıktaydı ve zaten çok da vaktimiz kalmadığından rezervasyon yaptık.

Genel itibari ile Turquoise otel

 İlk etapta en çok dikkatimizi çeken otelin doğası oldu,çamların içinde çok güzel bir doğası var. Belek’ten sonra burası çok yeşil geldi bize. Ana bina ve clup odalardan oluşan geniş bir alanı var. Turquoise otel denize sıfır bir tesis,plajı kum,iskelesi de var. Denizi Belek ile kıyasladığımda daha sakin ve daha güzel geldi bana ancak yine de dalga yok değil. Plajdaki şezlonglar yeterli ancak  şemsiyeler gölge konusunda yeterli değildi. Plajın arkasındaki yeşil alanlarda da şezlonglar var ve ağaçların gölgesinde oturabiliyorsunuz. Bu bölüm küçük çocuklu ve bizim gibi bebekle tatil yapan aileler için ideal. Biz de hep buralarda oturduk,ağaçların gölgesinde kızımızı küçük havuzda oynattık çok rahat ettik. Bu alanın hemen arkasında lavabo da var ve beach bar da bu alanın hemen yanında. Buradan da snack zamanlarında yemeğinizi rahatlıkla yiyebiliyorsunuz,bebeğimize de buradaki çorbalardan yedirdik bazen. Genel havuzlarda hiç takılmadık ancak gördüğüm kadarıyla havuz ve çevresi misafir sayısına göre yeterliydi.

Otel yemekleri

Otelle ilgili en memnuniyetsiz olduğumuz durum yemekleriydi. Kahvaltıda ve akşam yemeğinde çeşitlilik çok azdı ve olan çeşitler de pek lezzetli değildi. Öğle yemeklerine gitmedik bile. Pideler ve pizzalar ise çok lezzetliydi,zaten genellikle de bunlardan tercih ettik ama tabii kilo olarak bize geri döndü.? Güzel bir özellik ise restoranların bazılarında küçük bir bebek büfesi vardı ve içinde Hero Baby kavanoz maması çeşitleri ve Danino meyveli yoğurtlardan vardı. Tabii hep bunlardan yedirmek doğru olmasa da pratik olsun diye ara ara yedirdik,rahat ettik. Bizim kaldığımızda türünde yani göl evlerinde konaklayanlar için buraya yakın bir restoran ve bar daha vardı. Burada kendi masanıza oturup sipariş vererek öğle ve akşam yemeklerinizi yiyebiliyorsunuz. İstediğiniz zaman odanızdan çıkıp içeceğinizi alıp odanıza geliyorsunuz. Burası da bizim işimize çok yaradı. Bebekli olduğumuz için odadan çok uzaklaşma şansınız olmuyor çünkü.

Odamız

 

Gelelim odamıza. Odamız göl evi alt kattı yani önümüzdeki havuza rahatça girebiliyorduk,şezlonglar hemen odanın önündeydi. Kızımızla havuza girdikten sonra hemen onu odaya alıp,yıkayıp uyutuyor,tabii bu arada da başbaşa havuza girmenin tadını çıkartıyorduk? Bu tarz odaların rahatlığına o kadar alıştık ki artık standart odalar bize hiç çekici gelmiyor. Odanın içine gelecek olursak biraz daha geniş olmasını isterdim çünkü park yatak da ekleyince epey daraldı. Eşyalar vs çok yeni ve estetik değildi,yenilenme zamanı gelmiş. Odada çok bulunmadığımız için çok da sorun olmadı. 

 

Animasyonlar,eğlenceler hakkında bir bilgim yok çünkü bebekli olduğumuzdan akşam 8 den sonra odamızdaydık. Alkol almayan bir aile olduğumuzdan içkiler hakkında da yorum yapamayacağım.

Fiyatını göz önünde bulundurduğumuzda Turquoise Hotel Side’ nin gidilebilecek bir otel olduğunu söyleyebilirim. Özellikle göl evleri alt kat tercih edin,inanılmaz rahat oluyor ve bu oda tipleri için fiyatlar makul. Erken rezervasyonu bizim gibi kaçırmazsanız daha da uyguna gelecektir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir