Bebekle Tatil Maceraları ( Club Mega Saray Belek )

Club Mega Saray’da Tatil

2017 yılında  Mayıs ayında o dönem 8 aylık bebeğimizle Club Mega Saray otelde 3 gecelik kısa bir tatil yaptık. Bu oteli tercih etme sebebimiz ise öncelikli olarak direkt havuz erişimli oda seçeneğinin olmasıydı. Bebeğimiz henüz küçük olduğundan sık sık uyumak istiyordu ve o uyurken biz de rahat rahat havuza gireriz diye düşünmüştük. Havanın oldukça serin olması dolayısıyla bu hayallerimiz suya düştü gerçi.? Sadece bir kez, o da üşüyerek havuza girdik ama buna rağmen burada bebekle tatil gayet keyifliydi.

Genel olarak Mega Saray

Otelle ilgili yorumlarıma gelecek olursak Club Mega Saray gerçekten de gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğim bir tesis. Mimarisi güzel,büyük bir alana yayılmış,ana bina ve clup odalardan oluşuyor,peyzajı başarılı. En çok beğendiğimiz özelliği ise yemekleri oldu. Genellikle herşey dahil otellerde yemekler lezzetsiz olur ancak bu önyargımızı yıkmayı başardılar. Hem çeşitlilik gayet yeterliydi hem de yemekler çok lezzetliydi. Personelin hepsi ise oldukça güleryüzlü ve yardımseverdi. Odamız gayet temiz ve yeterliydi. Direkt havuz erişimli odaları (swim up oda diye adlandırılıyor) bebekli aileler için kesinlikle önerebilirim,büyük rahatlık. Ayrıca balayı çiftleri için de bu odalar çok uygun. Genel havuzlarla çok ilgilenmedik ancak büyüklük olarak yeterli gibiydi. Club Mega Saray denize sıfır bir tesis,plajı kum ve iskelesi de var. Deniz klasik Belek denizi tabii,genelde dalgalı. Plajın arkasındaki  çimenlerde de şezlonglar var,özellikle bebekli ve çocuklular için bu artı bir özellik.

Bebekler için yemekler

Bebek ve çocuklar için imkanlarından söz edecek olursak çocuklar için ayrılmış küçük bir yemek alanı var. Çocukların seveceği köfte,makarna tarzı yemeklerin yanı sıra çorba,haşlanmış sebzeler,haşlanmış tavuk gibi yemekler de oluyor. Bu yemekleri çekebilmeniz için büfede rondo da mevcut. Küçük masalar ve küçük sandalyelerle çocuklar için güzel bir ortam oluşturulmuş. Kağıt önlük de içeren gereç paketi var,çok isabetli düşünülmüş. Çocuklar için çok başarılı bulsam da küçük bebekler için eksik bulduğumu söylemeliyim. Katı gıdalara geçmeyen bebekler için kavanoz mama ve küçük yoğurtlar içeren mini bir büfe olabilirdi. Oradaki sebzeleri rondodan geçirebiliyorsunuz ancak bebek beğenmeyebiliyor ve pratik olmuyor.Bizimki de pütürlü gıdaları yiyemediği için oradan çorba yedirebildik sadece. Neyse ki mama konusunda tedarikli gitmiştik. Kahvaltıda ceviz olmamasına rağmen mutfak personeline kızımın kahvaltısı için ceviz sormuştum ve hemen mutfaktan alıp bir avuç ceviz getirdi sağolsun. Ellerinden geleni yapıyor çalışanlar. Açık büfede daima bebek büskivisi vardı gördüğüm kadarıyla,ben birkaç kahvaltıda tercih etmiştim. 

Sonuç olarak

Özetle Mega Saray herşey dahil konseptli bir tatil düşünüyorsanız kesinlikle tercih edilebilecek bir otel. O bölgedeki bu konseptteki diğer tesisleri de düşündüğümüzde fiyatı da ortalama sayılabilir. Hatta yaz tatilinde bir otelde iki kez kalmama kuralımızı bozup yaz için de yer ayırtacaktık ancak swim up odalarda hiç yer yoktu, sezon boyunca yabancılara satmışlar. Biz de farklı bir otel tercih ettik. Buradan bebekle tatil maceraları Turquoise Hotel  yazımı da okuyabilirsiniz.

Farklı otel önerileriniz ve deneyimlerinizi siz de yorumlar kısmında paylaşın lütfen?

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir