Bebeğim Emzik Almıyor Diyorsanız:Avent Soothie Emziği Deneyin!

Bebeğim emzik almıyor ?

Avent soothie emzik:

Görüntüsü itibariyle alışkın olduğumuz emziklerden bir hayli farklı olan Avent Soothie emzik ülkemizde sanırım yaklaşık 2 yıldır satılıyor. Özellikle Amerika’da çok meşhurmuş ve yenidoğanlara hastanede veriliyormuş. Bu emziğin en önemli özelliği anne memesi ucu gibi olmasıymış. Ben de bunları hamileyken emzik araştırması yaparken öğrenmiştim.

Her annenin emzik konusunda düşüncesi ve tercihi farklı. Bebeğin meme emmesini engellediğini düşünenler,bebekte yeni çıkacak dişlerin emzik yüzünden yamuk çıkacağını düşünenler veya alıştırmak istemeyenler olduğu gibi bir de benim gibi bebeği sakinleştirdiği taktirde sakınca görmeyip emzik arayışına girenler mevcut. Hamileyken yaptığım araştırmalarda, okuduğum bloglardan Avent soothie emzikle ilgili bilgi sahibi oldum ve ikna olup ben de doğumdan önce bir paket N11’den sipariş ettim. 

Avent Soothie emziklerin bir yenidoğanlar için olanları bir de 3 ay sonrası için olanları(Super Soothie) mevcut. Yeşil, mavi, pembe, mor renk seçenekleri var. Bir paketin içerisinde iki tane bulunuyor. Fiyatı diğer emziklere göre biraz pahalı ancak abartı da değil.

Soothie Deneyimimiz

Gelelim kullanımımıza. Aldığım Soothie emzikleri doğum çantamıza atmıştım ne olur ne olmaz diye. Bebeğim güçlü bir emme refleksi ile doğdu çok şükür. Zor emen bir bebek değildi, mememi hemen tuttu. Hatta küçücük olmasına rağmen bu kadar güçlü emebilmesi beni çok şaşırtmıştı. Uyumaya çalışırken biraz mızırdanıyordu memeden çekince, biz de emziği verdik ve tuttu, güzel güzel emdi. Daha hastanedeyken ilk günlerinde verdik ve o günden bugüne de kullanıyoruz. Ben emziği daha ziyade uyutma aracı olarak kullandım. Emziğini verip yerine yatırıp öyle uyuttum en başından beri, hala da öyle uyuyor. Gündüzleri çok vermemeye çalışıyorum. Neden derseniz belli bir sebebi yok. Çok alışmasın diye, belki konuşmasını geciktirir diye gibi karışık düşünceler var kafamda. Ancak hiç vermiyor değiliz. Özellikle de bir yaşını doldurmaya az kalan şu günlerde huysuzluğu tavan yaptı. Baş edemediğimizde veriyoruz Soothie emziği,biraz daha rahat ediyoruz.

Görüntüsü biraz garip?

Bu arada emziği gören hemen hemen herkesten tepki aldım. Hastanedeki doktordan, hemşireden, kendi arkadaşlarımdan,ailemden.. Herkes ilk gördüğünde “Ne biçim emzik o, çocuğun kafası kadar, başka bulamadın mı?” şeklinde cümleler kuruyordu. Bebeğimizin doktoru bile emziği garipsedi ki bir çocuk doktoru olarak o kadar bebek görmesine rağmen bu emziği hiç görmemiş olması bana çok garip geldi. Bir tek sağlık ocağındaki hemşiremiz emziği görünce :” Soothie kullanıyorsunuz,güzel” şeklinde bir yorumda bulundu. Bilinçsiz yorumları bir iki değil birçok kez duymak çok sinir bozucu oldu ama umursamadım tabii ve emziğimizi değiştirmedik, hala da severek kullanıyoruz ve hiç farklı bir emzik kullanmadık. Ve bebeğim emzik almıyor diye bir sorun yaşamamış olduk.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir