Baştan Başa Otobüsle Avrupa Turu

Baştan Başa Otobüsle Avrupa turu

Genelde gezi yazılarımı sizlerle paylaşırken bireysel olarak gittiğim yerlerden bahis açmıştım. Ancak bu sefer güzel ve güvenli bir turdan bahsedeceğim. Otobüsle Avrupa turu ve ismiyle müsemma Avrupa rüyası.

Bireysel mi Yoksa Tur Şirketi mi?

İlk defa yurtdışına çıkacakların, bir destinasyona ilk kez yolu düşenlerin ya da gezi planlarında acaba hangisi daha ucuza gelir diyenlerin akıllarını kurcalayan ilk soru budur herhalde.

Kendimden baz alarak olaya yaklaşmam gerekirse özellikle ilk defa yurtdışında tatile gitmek hem heyecanlı hemde stresli bir durum. İnsan ister istemez kendini güvenceye almak istiyor. Özellikle de yanında sevdiği birileri olunca bu en önemli unsur bile olabiliyor. Hal böyle olunca bir turla yurtdışında tatil yapmak daha cazip oluyor. Ancak tur fiyatları da genelde bir hayli pahalı oluyor. Üstelik aldığınız tur, sadece konaklama ve gidiş dönüş biletlerini içeriyor çoğunlukla. Yani asıl gezilecek yerleri ekstra tur olarak satıyor tur şirketleri. Böylelikle üstüne bir ton para daha ödüyorsunuz. Yani büyük bir ikilem.

Hem ekstra tur ücreti ödemeden, hem de bir tur şirketi güvencesi ile otobüsle Avrupa turu yapmak gerçekten çok cezbedici. Bu turda ekstra ücret ödemeden önemli noktaları gezmek mümkün. Sadece kişisel harcamalar için cebinizden para çıkıyor.

Otobüsle Avrupa turu Olumlu ve Olumsuz yönleri

 • Kısa sürede birçok ülkeyi görmek mümkün.
 • Kısa sürede bu kadar yer olunca haliyle şehirlere daha az zaman düşüyor.
 • Oldukça güvenilir bir tur şirketi olan Avrupa Rüyası güvencesi ile gezmek güzel.
 • Otobüsler yeni konforlu ve saatini kaçırma şansın yok.
 • Uçak kadar hızlı bir ulaşım değil.
 • Otobüste uyumak rahatsız edici olabiliyor
 • Ekonomik açıdan çok uygun.
 • Tatilin 5 gecesi otobüste konaklamak zor.
 • 9 gece otelde konaklama güzel
 • Otellerde kahvaltı var ancak otobüsteki gecelemelerde kahvaltı yok
 • Macera severler için uygun
 • Lüks ve konfor arayanlar için uygun değil.

Otobüs yolculuğu ile ilgili şunuda belirtmek isterim. En uzun yolculuk 12 saat sürüyor. 3 saate bir büyük dinlenme tesislerinde mola verilmekte. Otobüsle uzun bir yolculuk konfor bekleyenler için pek uygun değil. Ancak gezme meraklıları için ise fazlasıyla uygun. 18 ülkeyi 15 güne sığdırmak kolay değil. Biraz cesaretle Sofya, Belgrad, Budapeşte, Viyana, Prag, Dresden, Berlin, Amsterdam, Rotterdam, Brugge, Paris, Lyon, Barcelona, Cannes, Monte Carlo, Nice, Pisa, Floransa, Roma, Venedik, Lübyana, Zagreb, Mostar, Bosna, Üsküp ve Selanik şehirlerini tek bir gezide görebilmek güzel. İnsanın gelecekteki gezilerine ilham verebilecek bir organizasyon. Kısacası eğer bebekle tatil planlamıyorsanız, otobüs yolculuğunu kaldırabilecek bir bünyeye sahipseniz ve uygun fiyata birçok ülkeyi görmek istiyorsanız otobüsle Avrupa turu tavsiye edebileceğim bir tur. Ancak otobüste uyuyamam diyorsanız, bebekle veya çocukla yolculuk yapıyorsanız başka seçeneklere yönelmenizi öneririm.

Ayrıca Avrupa Rüyası rotanız üzerinde de bulunan bazı şehirlerle ilgili daha ayrıntılı yazılar için;

Venedik

Roma

Floransa

üzerine tıklayabilirsiniz.

Avrupa Rüyası ile Otobüsle Avrupa yolculuğunu kısaca özetlemeye çalıştım. Gerçek bir Avrupa rüyası yaşamak ister ve bu macerayla ilgilenirseniz buradan ayrıntılarını inceleyebilirsiniz.

4 thoughts on “Baştan Başa Otobüsle Avrupa Turu”

 1. Gerçekten böyle bir program yapmak isteyenler için güzel bir yazı olmuş.Sanırım önümüzdeki sene için bende böyle plan yapabilirim.Fikirleriniz ve tavsiyeleriniz için teşekürler…

  1. Rica ederim yorumlarınız icin ben teşekkür ederim 😊 Gercekten güzel ve gezmeyi sevenler icin yapılması gereken bir program👍🏻😉

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir