Anne Yanı Beşik : Chicco next 2 me

Yaşasın Bebek geliyor! Peki nerede yatacak?

Hamile olduğunu öğrenen her anne öncelikle bebeğinin anne karnındaki sağlık ve gelişimi hakkında zamanla da bebeğin dünyaya geldikten sonraki sağlık ve gelişimi hakkında pek çok endişe duyar. Tabii bu endişeler bebek büyüdükçe biter mi? Asla bitmez. Anne kişisi artık her çocuğu hakkında farklı farklı endişeler duyup hayatı böyle kabullenmeyi öğrenmiş ve benimsemiş kişidir zaten.

Nitekim hamilelik süresince pek çok anne adayı gibi ben de bebeğimi nasıl yatırmam gerektiği ile ilgili pek çok araştırma yapıp kendi bilgi ve tecübelerimle de harmanlayarak kendimce bu konuda kararlar verdim.

Bebeğim doğduğunda yanımda mı yatıracaktım,beşiğinde mi? Yanımda yatırma taraftarı hiç olmadım çünkü ona bir zarar vermekten çok korktum. Eşim ve benimle birlikte yatması söz konusu olamazdı. Zaman zaman ikimiz bile kapladığımız alan konusunda tartışıyorduk çünkü birimiz sıkıştığını iddia ediyordu. Bir de bebekle hiç sığamazdık. Eşimi başka bir yere transfer edip bebeği yanıma almayı ise hiç düşünmedim. Hem ona zarar verir miyim korkusuyla asla uyuyamazdım hem de bebeğin büyüme sürecindeki gece uyanmalarına,ağlamalarına eşim de tanık olsun ve yardım etsin istiyordum.Bu yüzden kararım netti: bebeğimiz bizim yanımızda ama beşiğinde yatacaktı.

Peki ya hangi beşik?

Beşik almaya karar verdiğinizde bu kez  de hangi beşik sorusu karşınıza çıkıyor. Park yataklar, sepet beşikler, mobilya beşikler,anne yanı beşikler gibi pek çok seçenek çıkıyor karşınıza. Ben bebeğimi görerek uyumak istiyordum. Gözümü açtığımda yanımda olmalıydı, kalkmaya gerek duymamalıydım çünkü yoksa yatamazdım zaten onu kontrol etmekten. Ayrıca sezaryen olmaya zaten çok önceden karar verdiğim için ağrılı olacağımı da göz önünde bulundurmam gerekti. İşte tüm bu ihtiyaçlarıma cevap verebilecek beşik de chicco next to me modeliydi.

Chicco next to me:

İnternette ilk görüp incelediğimizde  çok beğenmiştik. Sonra başka modeller araştırsak da chicco next to me beşik seçiminde mutabık kaldık. Bizim aldığımız dönem 3 renk seçeneği vardı: Fuşya,bej ve gri olmak üzere. Biz gri rengi çok beğendik. Hem kız hem erkek bebekler kullanabilir hem de evimizin dekorasyonuna uygun soft bir renkti. Chicco nun kendi mağazasında pahalı olduğu için n11 deki cemeteks satıcısından daha uygun bir fiyata aldık.

Aslında diğer beşiklerle kıyaslandığında Chicco next to me görsel olarak ve malzeme olarak çok basit bir beşik. Hatta o kadarcık malzemeye o kadar para aslında çok fazla geldi bize ancak ithal olduğu için ve biz aldığımız dönemde çakmaları olmadığı için fikre para verdiğimiz tesellisiyle aldık.İyi ki de almışız. Bebeğimizin 8 ayı bitene dek kullandık ve çok ama çok memnun kaldık.

Annenin yatağına bitiştirilebilir

Beşiğin en belirgin ve bizim de onu seçmemizi sağlayan özelliği,kendi yatağınıza bitiştirebiliyor oluşunuz. Yan tarafını fermuarlı yapmışlar,açtığınızda o taraf boş kalıyor ve yatağınıza dayayabiliyorsunuz. Yani bebek hem kendi yatağında hem de sizle yatmış oluyor. İstediğiniz her an rahatça onu görüyorsunuz,uzanabiliyorsunuz.Emzirmek için rahatça alıp sonra tekrar yatağına koyabiliyorsunuz.Fermuarlı kapatarak tam beşik olarak da kullanılabiliyor.

Farklı yükseklik ayarı ve eğimli yatış imkanı

Diğer güzel bir özelliği ise iki ayağının da 6 farklı yükseklik kademesi var. Özellikle yenidoğanların reflü ve kusma sebebiyle başlarının hafif yukarıda yatırılmaları gerekiyor. Chicco next to me deki yükseklik ayarı bu beklentinize de ilaç gibi geliyor. İstediğiniz eğimle bebeğinizi yatırabiliyorsunuz. Biz daima eğimli yatırdık. Ayrıca kendi yatağınızın yükseltisine göre beşiğin yüksekliğini bu sayede ayarlayabiliyorsunuz.

Ayrıca yatak almaya gerek yok

Beşiklerin genelinde beşiğin içerisine bir de yatak almak gerekiyor. Neyse ki chicco 2 to me o kadar fiyatının üzerine bir de yatak masrafı çıkarmıyor ve içinde kendi şiltesiyle geliyor. Yenidoğanlar için gayet uygun sertlikte olan bu şiltede gönül rahatlığıyla bebeğinizi yatırıp dilediğiniz her an onu izlemenin keyfine varıyorsunuz.

Montajı,sökmesi ve taşıması pratik:

Beşik zaten çok büyük olmadığı için ev içinde odadan odaya rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Ancak başka bir yere götürmek istediğinizde de kolaylıkla söküp kendi çantası içinde taşıyabilirsiniz.

Ödediğimize değdi

Sonuç olarak ilk etapta bize pahalı gelen bir beşik olda da parasını hak etti,bizi fazlasıyla memnun etti. İyi ki almışız dediğimiz ürünler arasına chicco next to me ön sıralardan giriş yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir