Afyon Akrones Termal Otel Yorumları

Afyon Akrones Termal Otel Yorumları

Afyon’ daki termal tesislerden olan Akrones Termal Otel bu bölgedeki en yeni ve en büyük tesislerden biri ve beş yıldızlı hizmet sunuyor. Konum olarak meşhur Afyon’daki Özdilek ve Afium’un bulunduğu İstanbul-Ankara’dan Antalya yönüne giden yolun kavşak noktasında bulunuyor. 2017 yılında sömestr döneminde burada konakladık. Bu yazımızda , bu konaklamamızdan edindiğimiz fikirleri paylaşacağız.

Akrones Termal Otel Nasıl Bir Otel?

Öncelikle Akrones Termal çok yeni bir tesis olduğu için, odalar, ortam gayet temiz ve bakımlı. Otel çok büyük, ferah, klasik otel tarzında inşaa edilmiş. Odaları gayet temizdi, güzeldi ancak standart oda metrekare açısından bize biraz küçük geldi. Bebeğimiz olduğu için park yatak istedik, geç de olsa temin ettiler. Biz gittiğimizde tesis çok yeni olduğu için personel çok acemiydi umarım şimdiye sistem oturmuştur. Kaldığımız oda tipinde odada küvet vardı ancak termal su yoktu. Termal su olan oda tipleri de varmış öğrendiğim kadarıyla. Gittiğimiz dönemde hava soğuktu ancak odalar ve otelin içi çok sıcaktı, odada sıcaklık ayarı yoktu, sıcaklık bana biraz fazla geldi. Serinlemek için yüzümü yıkayayım dediğimde musluktan bile soğuk su akmadığını gördüm. İliğim kemiğim ısınsın diyenler için ideal bir otel, bebekle de kışın rahat edersiniz, üşütme derdi yok:)

Akrones Termal Otel Havuz ve Spa alanı

Havuzlar bölümüne gelecek olursak özellikle rakip otellere göre havuz bölümlerinin gayet yeterli olduğunu söyleyebilirim. Bölgedeki çoğu otel gibi Akrones’te de bay ve bayan spa alanları ayrı. Bir de karma havuz var, eşinizle ve çocuğunuzla zaman geçirmek için güzel bir alternatif. Havuzun küçük bir bölümü dışarıya açılıyor, soğuk havada açık alanda sıcak su içinde olmak çok keyifli. Havuzlarda bone zorunluluğu var. Bebeğimizin havuz bezi olmasına rağmen yetişkin havuzuna almadılar, çocuk havuzuna soktuk. Havuzlar gayet büyük ve temizdi, biz gittiğimizde tesis çok dolu değildi ancak doluluğu kaldırabilecek yeterlikte havuzları var. Ancak otel termal otel olmasına rağmen termal havuz çok küçüktü, bence bu yeterli değil.

Ekstra İmkanlar

Termal dışı aktivitelere gelecek olursak maalesef bu konuda pek bilgi edinemedim. Zaten gittiğimizde tesis çok yeniydi, tamamıyla düzenlenmemişti, hem de bebeğimiz olduğu için etrafı çok araştırmadık. Çocuklar için ekstra etkinlikler ya da oyun alanları ben görmedim ama belki sonradan düzenlenmiştir. Uzun süreli kalınacaksa bunlar araştırılmalı aksi taktirde sıkıcı olabilir. Ama hemen önünde iki büyük AVM olduğunu da unutmamak lazım.

Bu tarz otellerde genelde olduğu gibi Akrones Termal de yarım pansiyon hizmet veriyor. Kahvaltısı oldukça güzeldi, akşam yemeği yeterliydi. 5 çayı ise çok özensiz ve başarısızdı, umarım bunu da düzeltmişleridir.

Kısaca özetleyecek olursak bu bölgede termal tatil düşünüyorsanız kesinlikle tercih edilebilir. Fiyat olarak özellikle haftasonları biraz yüksek ancak haftaiçi gayet makul. Ancak maalesef bu tarz otellerde genellikle fiyatlar zaten hep bu şekilde. Özellikle spa ve havuz kısmında keyifli zaman geçirebileceğiniz tercih ettiğinize pişman olmayacağınız bir tesis olduğunu düşünüyorum.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir